Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-20 K: Bielak/Chudzik w kolejnej rundzie

Plażowe ME U-20 K: Bielak/Chudzik w kolejnej rundzie

fot. cev.eu

Niezwykle zacięty pojedynek rozegrały w piątkowe popołudnie Zuzanna Bielak i Aleksandra Chudzik. Polki, które rywalizują w mistrzostwach Europy do lat 20,  musiały dziś zmierzyć się z dwoma zespołami. Po pewnym zwycięstwie nad parą Mas/Andrea, przyszedł czas na pojedynek ze Szwedkami. Mecz zakończył się wygraną duetu Brink/Reffel, ale po niezwykle wyrównanej walce. 

Za polską parą żeńską faza grupowa mistrzostw Europy do lat 20. Duet Bielak/Chudzik zanotował dwa zwycięstwa i jedną porażkę, co dało mu awans do rundy 1.W czwartek biało-czerwone pokonały team Hasani/Avdullahu bez straty seta. Na piątek miały zaplanowane dwa spotkania. Rano pokonały 2:0 zespół z Andory – Mas/Andrea, a po południu zmierzyły się z wyżej rozstawionymi Szwedkami.

Spotkanie było niezwykle zacięte. Oba zespoły miały już na koncie po dwie wygrane i bardzo chciały zakończyć fazę grupową z kompletem zwycięstw. Dawało to bowiem bezpośredni awans do 2. rundy. W dwóch pierwszych setach wynik rozstrzygnął się dopiero po walce w końcówkach. W pierwszym triumfowały Szwedki, w drugim zaś biało-czerwone. O końcowym wyniku zadecydował tie-break. W nim minimalnie lepiej zaprezentowały się Brink i Reffel, które wygrały do 11.

Tym samym Szwedki awansowały od razu do 2. rundy, a Polki zaczną kolejną część mistrzostw od rundy 1. W niej duet Bielak/Chudzik zmierzy się z duńskim zespołem Bisgaard/Mogensen.

Brink/Reffel SWE [5] – Bielak/Chudzik POL [12] 2:1
(21:19, 19:21, 15:11)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved