Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Norbert Huber: Chcę się skupić na swojej dobrej pracy

Norbert Huber: Chcę się skupić na swojej dobrej pracy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Z początkiem nowego roku do składu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po poważnej kontuzji zerwania ścięgna Achillesa wrócił Norbert Huber. –  Długo na to czekałem, kilka długich miesięcy na to pracowałem, więc było to bardzo wartościowy moment. Moim celem nie jest jednak spędzanie tylko chwil na boisku, a granie w większym wymiarze czasowym – mówił o powrocie do gry w rozmowie ze Strefą Siatkówki środkowy bloku ZAKSY. 

Tej okropnej kontuzji doznałeś, kiedy byłeś w naprawdę dobrej formie. Jak myślisz – ile czasu zajmie ci, żeby wrócić do tej dyspozycji? Norbert Huber: Nie wiem. Wydaje mi się, że potrzebuję przede wszystkim pobytu na boisku i intensyfikacji dobrych dotknięć i jeśli  ich będzie jak najwięcej, to tym mniej czasu będę potrzebował. Na razie jednak chcę się skupić na swojej dobrej pracy, na swoich plusach i tych rzeczach, które są dla mnie najważniejsze i uwierzyć w proces. 

Jesteś już w pełni gotowy na maksymalne obciążenia treningowe i meczowe? 

Tak, jestem już w pełni gotowy na te obciążenia, zarówno w siłowni czy w hali, więc wszystko jest tak, jak przed kontuzją. 

Jak się czułeś, kiedy wreszcie udało ci się pojawić na boisku w meczu o punkty? 

Czułem lekki stres, ale czułem się bardzo dobrze, cieszyłem się tą chwilą. Długo na to czekałem, kilka długich miesięcy na to pracowałem, więc było to bardzo wartościowy moment. Moim celem nie jest jednak spędzanie tylko chwil na boisku, a granie w większym wymiarze czasowym.

Dima Paszycki czy David Smith chyba tego miejsca w składzie łatwo ci nie oddadzą? 

– Zarówno David Smith, jak i Dima Paszycki grają w tym sezonie naprawdę dobrze, ale to same pozytywy, bo muszę prezentować się naprawdę dobrze, żeby dostawać szansę do grania i pokazywać swoją wysoką jakość, żeby znaleźć się na boisku. Ta presja, która mi w tym towarzyszy pozwala mi budować siebie na nowo.

ZAKSA – jej system sporo się zmienił w porównaniu do poprzedniego sezonu? 

System się na pewno zmienił. Każdy szkoleniowiec ma inne spojrzenie, ma inny warsztat czy koncepcję grania, więc i my gramy teraz trochę inaczej. Na pewno zmieniło się sporo personalnie, a poza tym jesteśmy o rok starsi i o rok bardziej zmęczeni, więc nasza siatkówka również się zmieniła. 

Chyba nie do końca jesteście zadowoleni z tego, w którym miejscu w tabeli jesteście? Znajdujecie się co prawda w czołówce, ale wydaje się, że od tego ścisłego topu trochę odstajecie?

Na pewno nie gramy tego, co byśmy chcieli. Dobre mecze przeplatamy tymi słabszymi. Czasem odnajdujemy swoje dobre punkty, rzeczy, które sprawiają, że wcześniej graliśmy lepiej. Myślę, że w poprzednich sezonach nasza gra wyglądała trochę inaczej, w rundzie zasadniczej ZAKSA była dominatorem, w tym roku jest trochę inaczej, ale nadal jesteśmy w takim momencie sezonu, że jesteśmy w grze na każdym froncie, liczymy się w walce o finały Ligi Mistrzów, Pucharu Polski czy mistrzostwa Polski. Nasza obecna forma daje podstawy do tego, żeby w to wątpić, ale musimy dać z siebie wszystko, żeby stawać się coraz lepszymi. 

W swojej najlepszej formie jesteś w ścisłej czołówce polskich środkowych. Czy występy w tym sezonie w reprezentacji Polski to jest coś, o czym myślisz? 

Tak, myślę o tym, ale staram się nie martwić rzeczami, na które nie mam wpływu. Staram się robić to, co robię najlepiej. Skupiam się na tym, co daje mi szczęście, a rzeczy poza moją kontrolą zostawiam z tyłu głowy. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę