Steam Hemarpol Politechnika Częstochowa pozyskała nowego libero. Nowym zawodnikiem drużyny spod Jasnej Góry na sezon 2026/2027 został Dominik Jaglarski. 29-letni libero przenosi się do PlusLigi z bogatym bagażem doświadczeń zebranych na parkietach obu najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce.
Srebrny medal
Dominik Jaglarski to siatkarz o uznanej marce, który swoją pozycję budował m.in. w stolicy. Wychowanek MOS Wola Warszawa w swojej karierze reprezentował barwy AZS Politechniki Warszawskiej, BBTS-u Bielsko-Biała. W latach 2018-2020 występował w ówczesnym ONICO Warszawa/Verva Warszawa i wywalczył srebrnego medalu mistrzostw Polski.
Powrót do PlusLigi
Ostatnie trzy lata spędził w Lechii Tomaszów Mazowiecki, gdzie był czołową postacią oraz kapitanem zespołu. Miniony sezon 2025/2026 w 1. Lidze był w jego wykonaniu wręcz popisowy – Jaglarski zajął 1. miejsce w klasyfikacji najlepiej broniących zaplecza PlusLigi (294 obrony, średnio 2,83 na set) oraz zameldował się na wysokiej, 5. lokacie wśród najlepiej przyjmujących (57,11% pozytywnego przyjęcia).
Liczy się wizja
Rozmowy kontraktowe z częstochowskim klubem trwały od dłuższego czasu, a kluczowa dla zawodnika okazała się ambitna wizja budowanego zespołu.
– Wizja nowej drużyny oraz możliwość rywalizacji w PlusLidze to były kluczowe aspekty, które zadecydowały o tym, że mój podpis wylądował na umowie – przyznaje Dominik Jaglarski. – Cichy bohater, czy osoba od czarnej roboty – taka moja pozycja. Akceptuję to, że nie jestem w świetle reflektorów. Staram się robić to, co do mnie należy, w jak najlepszy sposób i dokładać swoją cegiełkę do sukcesu drużyny. Z każdego sezonu staram się wynosić nowe wartości. Ostatnie trzy lata dały mi najwięcej pod względem doświadczenia boiskowego.
Doświadczenie, imponująca gra w obronie oraz świetny instynkt w przyjęciu Jaglarskiego mają być kluczowymi elementami układanki sztabu szkoleniowego Norwida Częstochowa w nadchodzących rozgrywkach PlusLigi.
Zobacz również:
PlusLiga: Karuzela transferowa 2026/2027









