Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Znamy gospodarzy mistrzostw Europy U-17, Polskie reprezentacje już pewne udziału

Znamy gospodarzy mistrzostw Europy U-17, Polskie reprezentacje już pewne udziału

fot. CEV

Serbia i Węgry będą współgospodarzami finałów mistrzostw Europy U-17 kobiet w 2023 roku, pierwszego po tym, jak Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej zdecydowała o zrównaniu limitu wiekowego rozgrywek z limitem wiekowym turnieju mężczyzn. Chłopcy wyłonią mistrza Europy U-17 2023 w rundzie finałowej, która odbędzie się w Czarnogórze.

Po raz pierwszy liczba uczestników zostanie zwiększona do 16 dla każdej płci. Wcześniej w finałach brało udział 12 drużyn. Oprócz krajów organizujących, pierwsze cztery drużyny, które zapewnią sobie udział, wyłonią się z czterech strefowych kwalifikacji federacyjnych w każdej płci. Polska zarezerwowała już miejsca przeznaczone dla EEVZA zarówno w edycji męskiej, jak i damskiej podczas grudniowych eliminacji, które odbyły się odpowiednio w Gruzji i na Łotwie.Pozostałe trzy związki strefowe zorganizują swoje kwalifikacje w styczniu. Następnym wydarzeniem będzie WEVZA, która odbędzie się od 3 stycznia do 7 stycznia w Darfo Boario Terme, z udziałem Belgii, Francji, Niemiec, Holandii, Portugalii, Hiszpanii i gospodarzy Włoch. Grunheide powita kandydatki WEVZA na finały kobiet do lat 17 od 4 do 8 stycznia. Wystąpią w nich Belgia, Anglia, Francja, Włochy, Holandia, Portugalia, Hiszpania i gospodarze Niemcy.

Turnieje kwalifikacyjne MEVZA odbędą się od 5 do 7 stycznia. Chłopięce reprezentacje Austrii, Chorwacji, Cypru, Czech, Węgier, Izraela i Słowacji dołączą do gospodarzy Słowenii w Mariborze. Tymczasem Słowacja zagra w Puchov z Austrią, Chorwacją, Cyprem, Czechami, Finlandią, Izraelem i Słowenią w turnieju żeńskim.

Sofia i Ankara zorganizują zawody BVA odpowiednio dla mężczyzn i kobiet od 18 do 22 stycznia. Bułgaria gości Anglię, Finlandię, Grecję, Rumunię, Serbię i Turcję, podczas gdy Turcja gości Bułgarię, Grecję, Kosowo, Mołdawię, Czarnogórę i Rumunia.

Pozostałe wolne miejsca w finale, 11 dla mężczyzn i 10 dla kobiet, zostaną obsadzone w drugiej rundzie kwalifikacyjnej, która odbędzie się w dniach 20-24 kwietnia. Kandydaci zostaną podzieleni na pięć grup według płci.

Finały EuroVolley U-17 kobiet odbędą się od 11 do 22 lipca w Vrnjackiej Banji w Serbii i Bekescsabie na Węgrzech. Finały EuroVolley U-17 mężczyzn zostaną rozegrane w stolicy Czarnogóry Podgoricy i wyłonią kontynentalnych mistrzów w dniach od 19 do 30 lipca.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę