Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Zmiana lidera, Imoco już na drugim miejscu

Włochy K: Zmiana lidera, Imoco już na drugim miejscu

Imoco Conegliano z Joanną Wołosz w składzie pewnie w trzech setach pokonało zespół Olivii Różański Fenera Chieri 3:0, strącając go z fotela lidera. Na pierwsze w miejsce wskoczyła drużyna Igor Gorgonzola Novara, która wyprzedza rywala z Conegliano lepszym bilansem małych punktów. Na trzecim miejscu plasuje się drużyna Magdaleny Stysiak, która wczoraj wygrała po tie-breaku w Perugii. Gorycz porażki musiały w 4. serii spotkań przełknąć Aleksandra Lipska oraz Martyna Grajber-Nowakowska.

Mecz Imoco Volley Conegliano z Reale Mutua Fenera Chieri budził największe emocje w czwartej kolejce włoskiej Serie A siatkarek. Przede wszystkim dlatego, że główny kandydat do mistrzowskiego tytułu podejmował aktualnego lidera rozgrywek. Emocji nie było jednak zbyt wiele – gospodynie z Joanną Wołosz w składzie pewnie rozbiły rywala w trzech szybkich setach, wyprzedzając go w tabeli. Liderką zwycięskiej drużyny była Isabelle Haak (20 pkt.), dobry występ zaliczyła również Alexa Gray (16 pkt.). Polska rozgrywająca zaliczyła pełen występ w barwach swojego zespołu. W drużynie gości w podstawowym składzie pojawiła się Olivia Różański, skończyła jednak tylko 2 na 17 swoich ataków (17%), niewiele lepiej szło jej w przyjęciu zagrywki.

Na pierwsze miejsce w tabeli awansował Igor Gorgonzola Novara po wyjazdowej wygranej bez straty seta w Busto Arsizio. Aż trzy zawodniczki zwycięskiego zespołu zapisały na swoim koncie po 12 punktów – Mckenzie Adams, Caterina Bosetti i Ebrar Karakurt – o dwa punkty mniej zdobyła dla drużyny z Novary Cristina Chirichella. Igor Gorgonzola wyprzedza w tabeli rywala z Conegliano lepszym… bilansem małych punktów.

Na trzecim miejscu w tabeli jest obecni Vero Volley Mediolan. Drużyna Magdaleny Stysiak w 4. serii spotkań pokonała na wyjeździe Bartoccini-Fortinfissi 3:2, ale niewiele brakowało, by wyjeżdżała z Perugii bez punktów. Magdalena Stysiak zaczęła to spotkanie na ławce rezerwowych, wchodząc na boisko w pierwszym i trzecim secie, od czwartej partii jednak grała już wyjściowej szóstce i zdobyła 15 punktów (13 atakiem przy 42% skuteczności, jeden blokiem i jeden zagrywką). 18 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Anna Davyskiba, z kolei w ekipie gospodarzy wyróżniały się Stephanie Samedy (20 pkt.) oraz Alexandra Lazić (17 pkt.).

Kontakt z czołówką cały czas utrzymuje Savino Del Bene Scandicci. Tym razem zespół spod Florencji pokonał Trasportipesanti Casalmaggiore w trzech setach, jednak po mocno wyrównanej walce. Bohaterką zwycięskiego zespołu w tym spotkaniu była Camila Mingardii, któa zdobyłą 17 punktów.

Gorycz porażki po raz kolejny musiały przełknąć zespoły Aleksandry Lipskiej oraz Martyny Grajber-Nowakowskiej. Cbf Balducci Hr Macerata przegrałą 0:3 we własnej hali z Il Bisonte Firenze i zajmuje 12. miejsce w tabeli. Aleksandra Lipska po raz kolejny była poza składem swojego zespołu. W drużynie z Florencji 16 punktów zdobyła Britt Herbots. Z kolei Wash4green Pinerolo z Martyną Grajber-Nowakowską uległo 1:3 Megabox Vallefoglia i z jednym punktem na koncie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Polska przyjmująca zdobyłą w tym spotkaniu 3 punkty atakiem (20% skuteczności), notując 62% pozytywnego przyjęcia i 28% przyjęcia dokładnego. 18 punktów dla gospodyń zdobyła rezerwowa, Federica Carletii. Drużynę gości do wygranej poprowadziła Tatiana Koszeliewa (21 pkt.).