Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wilfredo Leon wróci do Rosji?

Wilfredo Leon wróci do Rosji?

fot. Aleksandra Twardowska

Zenit St. Petersburg zbroi się na kolejny sezon. Według najnowszych informacji rosyjskiego serwisu sport.business-gazeta.ru do aktualnego wicemistrza Rosji ma przejść reprezentant Polski, przyjmujący Wilfredo Leon, który wciąż ma ważny kontrakt z wicemistrzem Włoch – Sir Safety Perugia. Reprezentant Polski w Italii porównywany już jest do najlepszych piłkarskich napastników włoskiej Serie A. Jeśli są wśród nas kibice piłkarscy zachęcamy do sprawdzenia jak wygląda klasyfikacja liga włoska strzelcy.

Karuzela transferowa kręci się w najlepsze, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Najnowsze informacje docierają do nas z Rosji, gdzie zbroi się Zenit St. Petersburg. Według rosyjskiego serwisu sport.business-gazeta.ru do zespołu wicemistrza Rosji ma dołączyć Wilfredo Leon, reprezentant Polski grający na pozycji przyjmującego. Ma on co prawda ważny kontrakt z wicemistrzem Włoch Sir Safety Perugia na jeszcze jeden sezon, ale rosyjski klub chce skorzystać z opcji wykupu.Leon już wcześniej grał w Rosji – bronił barw Zenita Kazań w latach 2014-2018 i w tym czasie wywalczył z drużyną 16 z 19 możliwych do zdobycia tytułów. Później zdecydował się jednak na zmianę otoczenia i klimatu, przechodząc do Włoch. W przyszłym sezonie ma wrócić na wschód i pomóc zespołowi z Petersburga w zdominowaniu nie tylko krajowych rozgrywek, ale również tych europejskich. Poza polskim przyjmującym, Zenit jest również zainteresowany pozyskaniem francuskiego libero Jenii Grebennikova z włoskiego Leo Shoes Modena. W składzie są także reprezentanci Rosji – Jegor Kliuka, Iwan Jakowlew, Igor Kobzar czy Wiktor Połetajew.

Według rosyjskiego serwisu klub i Leon osiągnęli już wstępne porozumienie. Przyjmujący mógłby w Petersburgu liczyć nie tylko na większe zarobki, ale również powrót na zwycięską ścieżkę i kolejne trofea, których we Włoszech mu brakuje. Wraz z drużyną z Perugii wywalczył jedynie Puchar Włoch i dwa Superpuchary Włoch. Dwukrotnie przegrał finał Serie A, w tym roku ulegając Cucine Lube Civitanova. Sir Safety Perugia odpadła również w tym sezonie z Ligi Mistrzów, w półfinale przegrywając z Itasem Trentino.

Włodarze Zenita St. Petersburg również nie zaliczą minionego sezonu do udanych. Zespół uległ w finale Pucharu CEV Dinamo Moskwa, z którym przegrał również mistrzostwo Rosji i finał Pucharu Rosji. Ambicje klubu są znacznie większe, nie szczędzi on więc pieniędzy na najlepszych siatkarzy na świecie.

Rosyjskie doniesienia dementuje Andrzej Grzyb. – Bzdura, nie ma w tym nic z prawdy – mówi menedżer Leona „Super Expressowi”. – To jest zwykła gra niektórych agentów, rozpuszczanie plotek. Wilfredo ma tak skonstruowany kontrakt, że do końca stycznia mógł ogłosić, iż zmienia klub po danym sezonie. Jeśli ktoś był zainteresowany, miał czas do grudnia, by się ze mną skontaktować. Co prawda w kwietniu były jakieś kolejne zapytania z St. Petersburga, ale było już za późno. Nawet w tych dniach rozmawialiśmy z prezydentem Perugii, nie ma takiego tematu – podkreśla Grzyb.

źródło: opr. własne, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę