Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Weronika Centka: Nie jesteśmy do końca zadowolone

Weronika Centka: Nie jesteśmy do końca zadowolone

fot. Michał Szymański

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź zdołały odwrócić losy rywalizacji o piąte miejsce i pokonały w Bielsku-Białej BKS BOSTIK 3:0, a później triumfowały również w złotym secie. – Niestety niedosyt pozostaje i szczerze mówiąc nie jesteśmy do końca zadowolone z miejsca, które zajęłyśmy w tym sezonie. Był apetyt na medale, mamy potencjał, by je zdobywać – przyznała środkowa Budowlanych Weronika Centka w rozmowie ze Strefą Siatkówki.

Dużą rolę odegrała w tym meczu zagrywka, udało wam się posłać sporo asów i znacząco utrudnić rywalkom grę. Czy z waszej perspektywy też tak to wyglądało?Weronika Centka: Tak, zagrywką mogłyśmy przytrzymać przeciwniczki, nie rozgrywały akcji tak szybko, nie miały perfekcyjnego przyjęcia i w większości grały na wysokiej piłce, szczególnie w pierwszym secie. Serwis miał ogromne znaczenie, bo trzeba przyznać, że dziewczyny bardzo dobrze przyjmują i też mają bardzo dobrą zagrywkę, którą nas trochę postraszyły. Na szczęście szala zwycięstwa przechyliła się w tym meczu na naszą stronę.

Jaka jest twoim zdaniem największa różnica między tym pierwszym meczem w Łodzi, a drugim w Bielsku-Białej?

Myślę, że przede wszystkim inne było nasze nastawienie. Chemia, która jest między nami, wróciła na to ostatnie spotkanie, a do tego przyjęcie było o wiele lepsze, niż w pierwszym starciu. Dziewczyny z Bielska-Białej też popełniały więcej błędów na zagrywce i to przeważyło na naszą korzyść. Trzeba przyznać, że rywalki walczyły i myślę, że mecz mógł się podobać.

Ciężko było podnieść się po porażce na własnym boisku w pierwszym spotkaniu?

Było nam bardzo ciężko, bo musiałyśmy tak naprawdę nie tylko wygrać mecz, ale później jeszcze złotego seta. To ogromna presja, żeby zwyciężyć w spotkaniu. Na szczęście skończyło się dość szybko 3:0, a później złoty set do dwunastu. Niestety niedosyt pozostaje i szczerze mówiąc nie jesteśmy do końca zadowolone z miejsca, które zajęłyśmy w tym sezonie. Był apetyt na medale, mamy potencjał, by je zdobywać, jednak sprawy potoczyły się tak, a nie inaczej i musiałyśmy walczyć o piątą lokatę, którą na szczęście wywalczyłyśmy i to jest najważniejsze w tym momencie.

Sezon był trudny, sama mówisz, że nie osiągnęłyście tego, co chciałyście. Czy mimo tego możecie wyciągnąć jakieś pozytywy z tych rozgrywek?

Największy pozytyw, jaki przychodzi mi teraz na myśl to to, że spięłyśmy się i wygrałyśmy ten mecz, zajmując piąte miejsce. Cieszę się, że nie odpuściłyśmy, mimo że mogłyśmy tak zrobić. Chciałyśmy jednak dograć sezon do końca i być na piątej pozycji i myślę, że to jest najbardziej pozytywne. Na wyciągnięcie głębszych wniosków przyjdzie jeszcze czas.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę