Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trener zostaje w PGE Skrze na kolejny sezon

Trener zostaje w PGE Skrze na kolejny sezon

fot. PGE Skra Bełchatów

Andrea Gardini, który kilka tygodni temu w trakcie trwającego sezonu objął funkcję pierwszego trenera siatkarzy PGE Skry, w kolejnym sezonie nadal będzie prowadził bełchatowską drużynę. Do sztabu po krótkiej przerwie wraca jeden z legendarnych graczy PGE Skry Michał Bąkiewicz.

Andrea Gardini ma 57 lat, jest jednym z najwybitniejszych graczy we włoskiej siatkówce. Na koncie ma m.in. trzy tytuły mistrza świata, dwa medale olimpijskie i ponad czterysta meczów w reprezentacji Włoch. Karierę trenerską rozpoczynał w roli asystenta Andrei Anastasiego w reprezentacji Polski, a później, już samodzielnie, prowadził Indykpol AZS Olsztyn, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Gas Sales Piacenza i Jastrzębski Węgiel. Dwukrotnie zdobywał tytuły mistrza Polski – z ZAKSĄ i Jastrzębskim Węglem. PGE Skrę objął na początku lutego.– Jestem zadowolony z pracy trenera Andrei Gardiniego i cieszę się, że nadal będzie prowadził PGE Skrę. Drużyna pod jego wodzą zaczęła spisywać się lepiej, a trzeba pamiętać, w jak trudnej sytuacji zdecydował się na objęcie funkcji trenera naszego klubu. Głęboko wierzę, że w nowym sezonie i z przebudowaną drużyną Gardini będzie osiągał sukcesy – mówi Konrad Piechocki.

Znaczące zmiany nastąpią w sztabie szkoleniowym bełchatowskiej drużyny. Pierwszym asystentem Gardiniego będzie Michał Bąkiewicz, w przeszłości wybitny siatkarz m.in. PGE Skry, a później trener m.in. reprezentacji Polski juniorów, która sięgnęła po tytuł mistrza świata. W obecnym sezonie Bąkiewicz pracował w sztabie trenerskim PGE Skry. Pod koniec stycznia poprosił, z przyczyn osobistych, o rozwiązanie umowy. – Cieszę się, że wszystkie problemy zostały już rozwiązane i Michał wraca do PGE Skry. To jedna z najbardziej znaczących postaci w historii naszego klubu, czterokrotny mistrz Polski i znakomicie zapowiadający się trener – dodaje Piechocki.

W sztabie zostaje trener przygotowania fizycznego Bartosz Wojtal, a nowe będą dwie kolejne postaci – bracia Kamil i Jakub Nalepka. Obaj to młodzi trenerzy, którzy swoje kariery rozpoczynali w AZS AGH Kraków. Kamil Nalepka m.in. współpracował z Bąkiewiczem w juniorskiej reprezentacji Polski, jest też członkiem sztabu pierwszej reprezentacji Polski, a ostatni sezon spędził w roli asystenta trenera LUK Lublin. Z kolei jego brat Jakub był statystykiem reprezentacji Polski do lat 18 i tę samą funkcję będzie pełnił w PGE Skrze. Tym samym z bełchatowskim klubem żegnają się dotychczasowy asystent Gardiniego Radosław Kolanek oraz statystyk drużyny Robert Kaźmierczak.

– PGE Skra jest klubem, który w polskiej siatkówce wygrał bardzo wiele, ale też na bardzo wiele ma jeszcze ochotę. Mamy już niemal w stu procentach skompletowany zespół, mamy skompletowany sztab i wierzę, że pozwoli to na to, by znów walczyć o najwyższe cele w PlusLidze. Mam nadzieję, że kibice PGE Skry będą mogli być dumni z osiągnięć siatkarzy w kolejnych rozgrywkach, a być może jeszcze w tym sezonie nasz zespół nie powiedział ostatniego słowa. Szkoda, że nie udało się wyeliminować Modeny w półfinale Pucharu CEV, ale ciągle jeszcze otwarta jest walka o miejsce w fazie play-off PlusLigi – mówi prezes Piechocki.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę