Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Słowacja: Marco Fenoglio ogłosił skład żeńskiej reprezentacji

Słowacja: Marco Fenoglio ogłosił skład żeńskiej reprezentacji

fot. cev.eu

Trener słowackiej kadry narodowej kobiet Marco Fenoglio ogłosił we wtorek nominacje przed zbliżającą się pierwszą częścią sezonu reprezentacyjnego, podczas której jego podopieczne czekają na walkę o awans do tegorocznych mistrzostw Europy i występ w Złotej Lidze Europejskiej. Będzie to pierwsze spotkanie kadry od EuroVolley 2019 w Bratysławie.

Początek zgrupowania w Púchovie zaplanowano na 14 kwietnia, a kolejne zawodniczki dołączą w najbliższych dniach po zakończeniu sezonu klubowego. Nominacja obejmuje m.in. siedem z czternastu zawodniczek, które zaprezentowały się w podczas ME 2019.W kadrze zabraknie m.in. Jaroslavy Pencovej, która rozstała się z kadrą po ME 2019 i Niny Herelovej, którą wyeliminowała kontuzja kolana. – Jest nam bardzo przykro z powodu problemów zdrowotnych Niny. Skontaktowaliśmy się również z Nikolą Stümpel, jednak ona od dłuższego czasu nie jest zainteresowana reprezentowaniem kraju – powiedział dyrektor sportowy SVF Marek Rojko.

Do kadry wracają z kolei Romana Krišková i Karin Šunderlíková, jest też przyjmująca Dominika Drobňáková, która nie grała w kadrze przez przez ostatnie dwa lata z powodu poważnej kontuzji kolana.

Po dwóch tygodniach przygotowań Słowaczki zmierzą się na przełomie kwietnia i maja w meczach kontrolnych w Púchovie z Estonkami. Potem czekają je dwa turnieje grupy D o awans do mistrzostw Europy – w Podgoricy w Czarnogórze oraz w domu w Nitrze.

Na przełomie maja i czerwca słowackie siatkarki zaprezentują się w Złotej Lidze Europejskiej. Zagrają w grupie B z Bułgarkami, Ukrainkami i Finkami. Pierwszy turniej odbędzie się w Zaporożu na Ukrainie, a drugi w Płowdiwie w Bułgarii.

Reprezentacja Słowacji kobiet:

rozgrywające: Barbora Koseková (Békešská Čaba/Maď.), Ella Erteltová (Slávia EU Bratislava), Lucia Sedláčková (Strabag Pezinok), Anna Kohútová (Strabag Pezinok)

przyjmujące: Nikola Radosová (Níreďháza/Maď.), Karin Palgutová (Nancy/Fr.), Mária Žernovič (Vasas Budapešť/Maď.), Romana Hudecová (Panathinaikos Atény/Gréc.), Zuzana Šepeľová (Slávia EU Bratislava), Karolína Fričová (Prostějov/ČR), Dominika Drobňáková (Prešov)

środkowe: Michaela Abrhámová (Le Cannet/Fr.), Tereza Hrušecká (Strabag Pezinok), Ema Smiešková (Strabag Pezinok), Katarína Körmendyová (Slávia EU Bratislava)

uniwersalne: Romana Krišková (Nevsehir/Tur.), Karin Šunderlíková (KP Brno/ČR)

libero: Skarleta Jančová (Strabag Pezinok), Ema Magdinová (Slávia EU Bratislava)

zawodniczki dodatkowe: Lucia Herdová(Šternberk / Czechy), Simona Jelínková (Slavia EU Bratislava), Ema Palkovičová (Slavia EU Bratislava), Michaela Španková (UKF Nitra)

Zespół szkoleniowy:

trener: Marco Fenoglio

asystenci: Stefano Micoli, Peter Adamec

kierownik zespołu: Slavomír Huba

statystyk: Daniel Bruch

fizjoterapeuta: Patryk Bieda

masażysta: Roman Krištofík

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę