Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Silvano Prandi ponownie trenerem Bułgarów, dowiedział się ostatni

Silvano Prandi ponownie trenerem Bułgarów, dowiedział się ostatni

fot. cev.eu

Bułgarska federacja zdecydowała, że Silvano Prandi nadal będzie prowadził reprezentację Bułgarii, a jego asystentem będzie Nikolaj Żeliazkow. Co ciekawe działacze nie powiadomili o swojej decyzji samego trenera i ten dowiedział się o tym od gratulujących mu przyjaciół. Umowa ma obowiązywać dwa lata, potem kadrę ma przejąć Żeljazkow.

Dwa dni temu podczas internetowego spotkania zarząd bułgarskiej federacji postanowił o zawarciu nowej umowy z włoskim szkoleniowcem Silvano Prandim. Ma on poprowadzić reprezentację siatkarzy Bułgarii przez dwa kolejne lata, a pomagać mu w roli asystenta ma Nikolaj Żeliazkow.Duet ten jeszcze w tym roku powinien poprowadzić drużynę w kwalifikacjach do mistrzostw Europy, które nie zostały odwołane. Z kadrą pożegnają się prawdopodobnie Teodor Salparow i Wiktor Josifow, którzy zakończyli karierę reprezentacyjną.

Co ciekawe o decyzji Prandi dowiedział się od swoich przyjaciół spieszących z gratulacjami. Przyznał, że nikt z bułgarskiej federacji nie kontaktował się z nim wcześniej od czasu wygaśnięcia trzy miesiące wcześniej poprzedniej umowy. – To dla mnie zaszczyt i przyjemność prowadzić drużynę narodową, o ile to jest fakt. Federacja musi mi wysłać oficjalną propozycję – mówił nieco zaskoczony bułgarskim dziennikarzom. – W tej chwili nie mam żadnej umowy i nic nie podpisałem. To nie jest odpowiedni sposób postępowania – dodał 72-letni szkoleniowiec.

– Wielu przyjaciół dzwoniło z Bułgarii i mi gratulowało, to od nich dowiedziałem się, że ponownie zostałem trenerem reprezentacji. Dopóki oficjalnie nie podpiszemy dokumentów, nie mogę jeszcze mówić o składzie i planach. Kiedy wyjaśnimy już szczegóły z Ljubo Ganewem, prezesem federacji, postaram się jak najszybciej zjawić w Sofii i podpisać dokumenty – przyznał Silvano Prandi.

Przyszłość Prandiego jako selekcjonera reprezentacji Bułgarii stanęła pod dużym znakiem zapytania po słabym występie na mistrzostwach Europy i przegranych kwalifikacjach olimpijskich. Jego asystent Nikołaj Żeliazkow jest szykowany na następce Prandiego i ma przejąć od niego kadrę za dwa lata.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę