Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Siatkarki Kamerunu mistrzyniami Afryki

Siatkarki Kamerunu mistrzyniami Afryki

Po raz trzeci z rzędu żeńska reprezentacja Kamerunu wygrała mistrzostwa Afryki. W finale pokonała 3:1 Kenijki. Brązowe medale przypadły Marokankom, które wykazały wyższość nad Nigerią. Za najlepszą zawodniczkę turnieju uznana została Nana Tchoudjang.

Siatkarki reprezentacji Kamerunu po raz trzeci z rzędu zostały mistrzyniami Afryki. Tym razem w finale turnieju w czterech setach rozprawiły się z Kenijkami. Obie drużyny na podobnym poziomie zaprezentowały się w bloku i zagrywce. W ataku niewielką przewagę miały nawet olimpijki z Tokio, ale to siatkarki Kamerunu wygrywały kluczowe akcje w poszczególnych setach.

Do sukcesu poprowadziła je Moma Bassoko, która zapisała na swoim koncie 17 punktów. Miała wsparcie u Christelle Nany Tchoudjan, która dołożyła 16 oczek. Z kolei po drugiej stronie siatki wyróżniła się Sharon Chepchumba, ale nawet jej 21 punktów nie uchroniło Kenijek przed porażką.

Mniej wyrównany był pojedynek o brązowy medal, w którym Marokanki w trzech setach rozprawiły się z Nigeryjkami. Mecz praktycznie od początku do końca miały pod kontrolą, nie pozwalając rywalkom w żadnej z partii dobrnąć nawet do granicy 20 punktów. Był to ich drugi brązowy medal wywalczony w historii mistrzostw Afryki. Po pierwszy sięgnęły w 1976 roku, a ostatni medal (srebrny) zdobyły w 1987 roku.