Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > SC Poczdam z Superpucharem Niemiec

SC Poczdam z Superpucharem Niemiec

Historyczny sukces odniosły siatkarki SC Poczdam, które przy rekordowej publiczności pokonały Allianz MTV Stuttgart 3:1 i sięgnęły po Superpuchar Niemiec. Dla SC Poczdam to pierwsze trofeum w historii klubu, do tego wywalczone przy rekordowej liczbie kibiców.

W poprzednim sezonie SC Poczdam oraz MTV Allianz Stuttgart mierzyły się w finale ligi niemieckiej. Wtedy lepsza okazały się zawodniczki ze Stuttgartu. Teraz dla ekipy z Poczdamu przyszła okazja do rewanżu. W pierwszym secie podopieczne Guillermo Naranjo Hernándeza prowadziły od początku (10:5), co prawda za sprawą serwisów Britt Bongaerts rywalki wróciły do gry, ale przegrały premierową odsłonę. SC Poczdam poszło za ciosem w kolejnym secie (6:1), nie oddając inicjatywy ani na chwilę. Trzecia partia długo była wyrównana, ale w kluczowym momencie na cztery oczka odskoczyły zawodniczki ze Stuttgartu i przedłużyły losy walki o Superpuchar. To jednak nie wytrąciło z rytmu SC, który po akcji Anett Nemeth zakończył czwartą partię i sięgnął po swoj historyczny tytuł.

MVP meczu o Superpuchar została rozgrywająca SC Poczdam – Sarah Van Aalen. – Miałyśmy ze sobą motywację z poprzedniego sezonu, nie pozwoliłyśmy, by porażka w finale nas załamała – mówiła rozgrywająca. Na uwagę zasługuje także fakt, że rywalizację o pierwsze trofeum w sezonie oglądało ponad 6 tysięcy kibiców, co jest nowym rekordem w niemieckiej siatkówce kobiet.

SC Poczdam –  Allianz MTV Stuttgart 3:1
(25:20, 25:15, 20:25, 25:16)

źródło: inf. własna, volleyball-supercup.de