Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Salvatore Rossini: ZAKSA gra siatkówkę polegającą na cierpliwości

Salvatore Rossini: ZAKSA gra siatkówkę polegającą na cierpliwości

W wielkim finale siatkarskiej Ligi Mistrzów Itas Trentino zmierzy się 1 maja z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie rozegrane zostanie we włoskiej Weronie. – Będziemy musieli zachować spokój i starać się nie denerwować. Dyspozycja w ataku i przyjęciu zrobi różnicę – przyznał libero Itasu Salvatore Rossini.

Itas Trentino w półfinale wyeliminował Sir Safety Perugia, kędzierzynianie natomiast pokonali Zenita Kazań. – ZAKSA gra siatkówkę polegającą na cierpliwości, świetnie kontrolują piłkę, są czujni w bloku i szybcy w obronie. Będziemy musieli zachować spokój i starać się nie denerwować. Dyspozycja w ataku i przyjęciu zrobi różnicę – stwierdził Salvatore Rossini.Na kogo siatkarze z Trydentu będą najbardziej zwracać uwagę po stronie przeciwników? – Zdecydowanie na atakującego Łukasza Kaczmarka. Toniutti bardzo na nim polega, szczególnie w trudnych i najważniejszych momentach – analizował libero Itasu.

Ze względu na pandemię koronawirusa ta edycja Ligi Mistrzów nieco różniła się od poprzednich – faza grupowa była rozgrywana w formie dwóch turniejów, w kolejnych rundach, podobnie jak we wcześniejszych sezonach, zastosowana została formuła mecz i rewanż. – Tak naprawdę Liga Mistrzów pomogła nam w tym sezonie. Dzięki niej zbudowaliśmy ducha drużyny, staliśmy się bardziej spójni. Wspólne przeżywanie kolejnych rund tych rozgrywek, wyjazdy do tak zwanych „baniek” zdecydowanie sprawiły, że bardziej się zjednoczyliśmy i wzmocniliśmy. Podróż, którą razem odbyliśmy była dla nas ważna z wielu powodów, nie tylko tych powiązanych z wynikami – przyznał Rossini.

Spotkanie finałowe, podobnie jak rozgrywki ligowe we Włoszech i w Polsce, odbędzie się bez udziału publiczności. – Chyba najmniej można było się spodziewać, że finał Ligi Mistrzów zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Naszą przygodę z tymi rozgrywkami w tym sezonie rozpoczęliśmy w Amriswil z kibicami i chcielibyśmy w taki sam sposób je zakończyć. Jednak mimo że nie jest to możliwe, to nasi fani mogą być pewni, że damy z siebie wszystko – zapowiedział Salvatore Rossini.

źródło: cev.eu, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę