Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Radosław Maciejewicz: Wiem, że cała siatkarska Polska plotkuje o fuzji Cuprum ze Stilonem

Radosław Maciejewicz: Wiem, że cała siatkarska Polska plotkuje o fuzji Cuprum ze Stilonem

fot. Łukasz Kulczyński

– Nie ma niczego potwierdzonego w tej sprawie. Osobiście nie wierzę w to, by jakikolwiek ośrodek chciał się pozbywać drużyny z najwyższego poziomu rozgrywkowego – powiedział o plotkach związanych z fuzją Stilonu Gorzów Wielkopolski z Cuprum Lubin w artykule Roberta Gorbata z Gazety Lubuskiej prezes lubuskiej ekipy, Radosław Maciejewicz.

 

Skuteczny finisz

Siatkarze Stilonu Gorzów Wielkopolski rzutem na taśmę wywalczyli awans do play-off w I grupie II ligi mężczyzn. Świetnie rozegrali końcówkę sezonu zasadniczego, a między innymi zwycięstwo z liderującymi Aniołami Toruń pozwoliło im awansować na czwarte miejsce i nie kończyć sezonu po rundzie zasadniczej. – Gdy przystępowaliśmy do drugoligowych zmagań to mówiliśmy, że chcemy się tylko utrzymać w tej klasie rozgrywkowej. Już pierwsze mecze pokazały jednak, że zawodnicy potrafią grać i wygrywać. Pojawił się team spirit, chłopcy chcieli udowodnić swoim poprzednim klubom, że są wartościowymi graczami. W niektórych pojedynkach zabrakło nam chłodnych głów, ale końcówkę zasadniczego sezonu rozegraliśmy wręcz popisowo. W meczu z liderującymi Aniołami Toruń wytrzymaliśmy presję, zagraliśmy bardzo spokojnie i pewnie zwyciężyliśmy 3:0. Przy porażce ekipy z Sieradza w Gdańsku oznaczało to nasz awans z czwartego miejsca do play-off – powiedział prezes, Radosław Maciejewicz.

 

Czysta karta w play-off

W play-off gorzowianie nie mają nic do stracenia. Nie będzie ciążyła na nich żadna presja. Będzie ona za to towarzyszyła Aniołom Toruń, których celem w tym sezonie jest awans do I ligi. – Psychologicznie sytuacja jest taka, że my tylko możemy, a oni muszą wygrać. Porażkę przyjmiemy spokojnie, bo dla nas sukcesem jest już awans do czołowej czwórki. Wygrana Stilonu będzie mega sensacją. Nie naciskamy przed tymi pojedynkami na zespół. Chcemy, by się dobrze zaprezentował i zagrał swoją siatkówkę. Spokojną, wyważoną, jak w ostatnim meczu – zaznaczył Maciejewicz, który nie ukrywa, że w przypadku udanej batalii o awans Stilon zagra w wyższej klasie rozgrywkowej. – Organizacyjnie i sportowo jesteśmy przygotowani do bicia się o pierwszą ligę. Jeśli wywalczymy awans, to na pewno go skonsumujemy – dodał.

 

PlusLiga w Gorzowie Wielkopolskim?

W ostatnich tygodniach pojawiły się spekulacje, że w przyszłym sezonie do Gorzowa Wielkopolskiego może zawitać PlusLiga, a wszystko dzięki fuzji Stilonu z Cuprum Lubin. Według Maciejewicza obecnie żadne rozmowy w tej sprawie się nie toczą. – Wiem, że cała siatkarska Polska plotkuje o tym, iż Cuprum Lubin ma zawrzeć umowę o fuzji ze Stilonem i przenieść swoją drużynę z poziomu PlusLigi do Gorzowa. Oświadczam więc jednoznacznie: nie ma żadnej umowy, nie ma niczego potwierdzonego w tej sprawie. Osobiście nie wierzę w to, by jakikolwiek ośrodek chciał się pozbywać drużyny z najwyższego poziomu rozgrywkowego. Jak Cuprum przyjedzie do nas z taką propozycją, to wspólnie ze sponsorami usiądziemy do rozmów. Ale na razie nic ich nie zapowiada – zakończył Radosław Maciejewicz.

 

Zobacz również:

Znamy harmonogram play-off II ligi mężczyzn

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved