Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Radosław Kolanek: Byliśmy cierpliwi

Radosław Kolanek: Byliśmy cierpliwi

fot. plusliga.pl

PGE Skra Bełchatów pojechała do Bułgarii w mocno okrojonym składzie, ale polska drużyna wraca po pierwszym meczu przeciwko Neftohimikowi Burgas z tarczą. Bełchatowianie wygrali 3:2, co stanowi dobrą zaliczkę przed rewanżem we własnej hali. – Wiedzieliśmy o tym, że to nie będzie łatwy mecz. Ale wiedzieliśmy też, że musimy zrobić wszystko, aby go wygrać – powiedział po spotkaniu  drugi trener PGE Skry Radosław Kolanek.

Bełchatowianie polecieli na mecz Pucharu CEV w ósemkę. W dodatku z tylko jedynym rozgrywającym – 18-letnim Szymonem Ostrowskim, dla którego był to debiut w europejskich pucharach.Zrobiliśmy pierwszy krok do kolejnej rundy Pucharu CEV i w Bełchatowie musimy zakończyć zadanie. To było dla nas najważniejsze. Zrobiliśmy wszystko, żeby się do tego meczu dobrze przygotować i poradzić sobie w tej sytuacji – dodał Radosław Kolanek.

Co było kluczem do zwycięstwa? – Na pewno cierpliwość, bo przeciwnik wywierał presję, grał swoją najlepszą siatkówkę. Według mnie to był ich dotychczas najlepszy mecz i w zagrywce, i przede wszystkim na siatce. Byliśmy cierpliwi, wytrwaliśmy do końca trudne momenty i tie-break przechyliliśmy na swoją stronę – ocenił drugi trener bełchatowian.

Nie zabrakło oczywiście komplementów pod adresem Szymona Ostrowskiego, który na mecz pucharowy poleciał „z marszu”.  – Jestem ogromnie szczęśliwy, że młodzi chłopcy, nasi wychowankowie, dostają szansę w pierwszym zespole. Szymon zagrał bardzo dobry mecz. Był spokojny, cieszył się po każdej akcji i dawał drużynie pozytywne emocje. W drugą stronę to też zadziałało. Trener i chłopaki na boisku dali mu ogromne wsparcie i myślę, że to mu pomogło. Zrobił swoje i pomógł drużynie odnieść zwycięstwo – zakończył Radosław Kolanek.

źródło: opr. własne, PGE Skra Bełchatów - informacja prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę