Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polskie kadetki zagrają jednak w mistrzostwach Europy

Polskie kadetki zagrają jednak w mistrzostwach Europy

fot. archiwum

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) potwierdziła, że reprezentacja Polski kadetek weźmie udział w mistrzostwach Europy w swojej kategorii wiekowej. Odbędą się one w Czarnogórze w dniach 1 – 9 października 2020 roku.

Reprezentacja Polski kadetek przygotowywała się do kwalifikacji do mistrzostw Europy. Za podopiecznymi Andrzeja Pecia były między innymi zgrupowania w Szczyrku oraz Cetniewie. Jednak pandemia koronawirusa spowodowała, że Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej zdecydowała się na odwołanie kwalifikacji oraz przydzielenie drużyn do poszczególnych turniejów mistrzowskich na podstawie europejskiego rankingu. Z niego wynikało, że podopieczne Andrzeja Pecia nie wezmą udziału w czempionacie Starego Kontynentu, bowiem zajmowały 11. miejsce w rankingu.Okazało się jednak, że wezmą w nim udział. Potwierdziła to już CEV. Miejsce dla biało-czerwonych się zwolniło, ponieważ nie wszystkie zgłoszone zespoły zdecydowały się na wzięcie udziału w zawodach. Pierwotnie w Czarnogórze w dniach 1 – 9 października oprócz gospodyń miały także rywalizować drużyny Włoch, Rosji, Niemiec, Słowacji, Finlandii, Rumunii, Serbii, Słowenii, Turcji, Bułgarii oraz Białorusi. Przez rezygnację z uczestnictwa niektórych ekip szansę gry w turnieju zyskały biało-czerwone, które w czwartek poznają swoje grupowe rywalki.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza sytuacja, w której poszczególne federacje nie zdecydowały się na wysłanie swoich drużyn na mistrzostwa Europy. Wcześniej z udziału w mistrzostwach Europy juniorek zrezygnowały Włoszki, Rosjanki oraz Niemki, a podopieczne Wiesława Popika zajęły w nich piąte miejsce, ogrywając w meczu o tę lokatę rówieśniczki z Bułgarii.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved