Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Plażowicze trenują w Cetniewie

fot. FIVB

Od 1 czerwca kadra siatkarzy plażowych przebywają na zgrupowaniu kadry w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie – Władysławowie. Reprezentanci nie trenują jednak w komplecie. 

Pod wodzą trenera Grzegorza Klimka trenują – Michał Bryl, Piotr Kantor, Bartosz Łosiak i Mikołaj Miszczuk. – Pogodę mamy sprzyjającą i możemy codziennie bez problemów trenować na zewnątrz. Dzień zaczynamy zajęciami na piasku albo na siłowni. Mieliśmy też bieganie oraz spotkanie z psychologiem – mówi Grzegorz Klimek.Wczoraj był dzień wolny. – Pojechaliśmy na wycieczkę rowerową na trasie Władysławowo-Hel. Wyścigu nie urządzaliśmy, ale tempo było całkiem dobre. Przy okazji mogliśmy podziwiać uroki Półwyspu Helskiego – informuje Grzegorz Klimek.

Brakuje, partnera Michała Bryla, Grzegorza Fijałka, który pomyślnie przeszedł operację prawego barku i za cztery-pięć miesięcy powinien być gotów do normalnych zajęć. – Oczywiście z Grzegorzem utrzymujemy stały kontakt. Wszedł on w kolejną fazę rehabilitacji. Proces dochodzenia do pełnej sprawności przebiega normalnie – zdradza Grzegorz Klimek.

Obecne zgrupowanie zakończy się w piątek w porze obiadowej. Po jego zakończeniu zawodnicy otrzymają pięć dni wolnego i w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale spotkają się na kolejnym obozie.

Wszyscy odczuwają głód grania. Tegoroczne imprezy zostały odwołane, ale zawodnicy i trenerzy liczą, że „w te wakacje coś zagrają”. – Otrzymaliśmy zaproszenie na turniej do Torunia, który ma zostać rozegrany pod koniec lipca. Z trenerami z Holandii i Niemiec rozmawiamy o wspólnym rozegraniu w połowie lipca meczów w jednym z naszych krajów – kończy szkoleniowiec.

Autor: Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved