Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Zrobili to! Jastrzębski Węgiel obronił mistrzostwo Polski

PL: Zrobili to! Jastrzębski Węgiel obronił mistrzostwo Polski

Było wiadomo, że niedzielny mecz będzie ostatnim w tym sezonie. Mistrz Polski musiał być wyłoniony w tym spotkaniu. Siatkarze z Zawiercia dzielnie gonili rywali w każdym secie, ale tylko w jednym zakończyło się to sukcesem. Jastrzębski Węgiel wygrał 3:1 i obronił tytuł mistrza Polski.

MOCNE WEJŚCIE

Od początku meczu zagrywka robiła różnicę (3:1). Zespół z Zawiercia miał problem z wykorzystywaniem własnych okazji w ataku. Mylili się zarówno Butryn, jak i Clevenot (17:13). As serwisowy Jurija Gladyra zakończył pierwszego seta (25:19).

WOREK TLENU

Zespół z Zawiercia dalej sprawiał wrażenie bardzo zdezorientowanego. Znalazł jednak sposób na powstrzymanie ataków Jeana’ Patry (12:7). Chwilę później sygnał do walki swojemu zespołowi dał Mateusz Bieniek i błędy własne zaczęły pojawiać się po drugiej stronie boiska. Świetnie w mecz wprowadził się Daniel Gąsior, a seria zagrywek Bartosza Kwolka przypieczętowała powrót do gry Warty (21:25).

ZIMNA KREW

Daniel Gąsior pozostał na boisku, ale szybko musiał wrócić na parkiet. Wymiana ciosów skończyła się po kolejnej znakomitej obronie Popiwczaka (11:9). Jean Patry wrócił do swojej dobrej gry. Powrót atakującego Warty okazał się bezcenny pod koniec seta, bo to on doprowadził do remisu (20:20). Pomimo zaciętej końcówki i ważnych piłek w górze to gospodarze zachowali więcej zimnej krwi (25:23).

KONCERT SZYMURY

Jastrzębski Węgiel rozpoczął drogę po obronę tytułu od dobrej gry na siatce (7:4) po kolejnym błędzie Butryna gospodarze prowadzili już (14:9) i odbijali się od ściany. Bezcenna okazała się dodatkowo praca Rafała Szymury na siatce. Piłkę meczową atakiem blok-aut zdobył Patry (24:17), a chwilę później Patryk Łaba wyrzucił piłkę w aut (25:18)

MVP: Jean Patry

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1
(25:19, 21:25, 25:23, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Toniutti (1), Patry (17), Gladyr (18), Fornal (16), Szymura (12), Huber (15), Popiwczak (libero) oraz Sclater (1), Macionczyk i Sedlacek
Warta Zawiercie: Kwolek (17), Zniszczoł (3), Tavares (2), Clevenot (10),  Bieniek (12), Butryn (12), Perry (libero) oraz Gąsior (2), Łaba (1) i Kozłowski