Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Bez zaskoczenia w Lublinie, LUK z trzema punktami

PL: Bez zaskoczenia w Lublinie, LUK z trzema punktami

fot. Klaudia Piwowarczyk

W 22. kolejce LUK Lublin podjął zespół BBTS Bielsko-Biała. Mimo, że zespół gości wygrał pierwszego seta, to w następnych trzech partiach widoczną przewagę mieli gospodarze, którzy ostatecznie wygrali mecz za pełną pule punktów. 

Bardzo dobra postawa Jeffreya Jendryka w bloku pozwoliła lublinianom prowadzić już na samym początku 3:0. Kolejna akcja w tym elemencie Amerykanina zwiększyła przewagę gospodarzy (6:2), a niedługo później Sergiej Kapelus poprosił o czas, gdyż jego podopieczni nie radzili sobie ze świetnie grającymi rywalami. Był to punkt zwrotny. Po nim Jake Hanes od razu punktował blokiem, a jego zespół zaczął odpowiadać udanymi akcjami, choć cały czas jeszcze nie szło im w polu zagrywki. Kiedy wreszcie wstrzelił się nią Konrad Formela i punktował raz za razem zza linii końcowej, na tablicy wyników pojawił się remis 13:13, a udany blok BBTS-u dał mu od razu prowadzenie. Gra mocno się wyrównała, a drużyny wymieniały się ciosami. Gdy Hanes stanął w polu zagrywki bielszczanie uciekli z wynikiem na 19:16. Nic nie dała przerwa dla LUK-u, gdyż Zawalski dołożył po niej także blok, a Hanes kontrę (21:16). Miejscowi już nie byli w stanie do tej nadwyżki nawiązać i goście wygrali seta, po uderzeniu Hanesa.W pierwszych akcjach drugiej odsłony gra toczyła się punkt za punkt, a Formela za błąd w ataku zrehabilitował się dobrą zagrywką (4:4). Natomiast błąd Romacia dał gościom prowadzenie 7:6, ale Nicolas Szerszeń odzyskał je dla lublinian udaną kontrą. Zwiększyło je m.in. autowe uderzenie Hanesa i udany potrójny blok LUK-u (12:8). BBTS odpowiedział równie szybko i zaczął odrabiać straty, m.in. blokiem (11:12), ale miejscowi znowu złapali wiatr w żagle i zanotowali i kolejną serię przy zagrywkach Marcina Komendy (17:11). Asem serwisowym popisał się dwukrotnie jeszcze Jakub Wachnik (20:12) i tym razem to ekipa z Lublina mogła spokojnie dograć partię do końca, bo rywale nie byli w stanie już jej zagrozić. Tym bardziej, że w ostatnich chwilach seta Jendryk punktował blokiem.

Przyjezdni otworzyli kolejną odsłonę od prowadzenia 2:0, ale kontra Wachnika szybko wyrównała (3:3). Okres wymian punkt za punkt zakończył blokiem Jendryk (6:5), a Formela w kontrze przywrócił minimalną przewagę na stronę BBTS-u (8:7). Sytuacja zmieniła się po raz kolejny – po bloku Komendy. Natomiast gdy z pola zagrywki zaczął strzelać raz za razem Szerszeń, to on zbudował przewagę miejscowych (15:10). BBTS odrobił delikatnie straty, ale miejscowi blokiem wrócili do przewagi. Tym bardziej, że bielszczanie zaczęli mylić się w ataku i przegrywali już 13:20. Z kolei Mateusz Malinowski w samej końcówce dał zmianę zadaniową, pojawił się w polu zagrywki i dwoma uderzeniami zamknął tego seta.

Szerszeń także na początku czwartej odsłony pokazał swoją moc w polu zagrywki, a LUK prowadził 4:1. W kolejnych akcjach lublinianie tylko zwiększali dystans, a po kontrze Romacia grę przerwał trener Kapelus. LUK odskoczył na 7:2. Nawet jeśli Dawid Woch próbował zagrywką pociągnąć grę zespołu, nie było wykończenia akcji w BBTS-ie, a na te próby Romać odpowiedział kolejnymi udanymi serwisami (10:3). Bielszczanie w żaden sposób nie byli w stanie przeciwstawić się przeciwnikom, choć udało im się też zatrzymać rywali blokiem. To było za mało, a gospodarze utrzymywali wysokie prowadzenie (16:8). Im bliżej końca, tym LUK coraz mocniej przypierał rywali do muru, a dwa punkty Romacia z pola zagrywki dały miejscowym ogromną przewagę (20:9). Blok Zawalskiego w samej końcówce nic nie wniósł dla BBTS-u, a zespół z Lublina niedługo później cieszył się z kompletu punktów do ligowej tabeli. Ostatni punkt asem serwisowym zdobył Malinowski.

MVP: Jeffrey Jendryk

LUK Lublin – BBTS Bielsko-Biała 3:1
(21:25, 25:16, 25:15, 25:12)

Składy drużyn:
LUK: Romać (16), Jendryk (13), Nowakowski (11), Szerszeń (8), Komenda (6), Włodarczyk (3), Watten (libero), Gregotoeicz (libero) oraz Wachnik (4), Malinowski (3), Tavares, Jóźwik, Stajer, Hudzik
BBTS: Hanes (17), Formela (12), Zawalski (9), Siek (5), Doosanjh (2), Cupkocic (2), Teklak (libero), Fijałek (libero) oraz Woch (1), Gil, Sinoski, Puczkowski

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę