Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pierwsze trofeum w sezonie dla UPCN Vóley Club

Pierwsze trofeum w sezonie dla UPCN Vóley Club

Siatkarze UPCN Vóley Club wygrali pierwsze trofeum w sezonie 2022/2023. Wygrali oni SuperPuchar Argentyny (Supercopa ACLAV), pokonując 3:0 Club Ciudad de Buenos Aires w Mar del Plata.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, Ciudad wystartował lepiej i wyprzedził rywali o trzy punkty. UPCN odzyskał rytm dzięki grze w bloku i obronie i wyrównał na 15:15. Od tego czasu San Juan kontrolowało wynik, nie oddając punktów po błędach i polegając na ataku Manuela Armoa i Gabriela. Przy piłkach setowych (24:22), Conte uratował jeden z punktów dla Ciudad, ale potem rywale zamknęli seta wynikiem 25:23.

W kolejnym wyrównanym, choć z niewielką przewagą UPCN secie Ciudad dobrze zagrał blokiem (trzy punkty z rzędu w ten sposób) i doszedł na 12:13. Walka trwała w najlepsze, UPCN prowadziło 23:21, ale Ciudad zremisował na po 23, co dało niesamowity finisz. Wynik seta na 32:30 ustalił Armoa. Także  w trzecim secie było sporo walki. Obie drużyny szły ramię w ramię. W końcówce siatkarze UPCN doszli do piłki meczowej atakiem Gabriela i  ostatecznie wygrał tę partię wynikiem 25:22.

Manuel Armoa był najlepiej punktującym siatkarzem UPCN i całego meczu z 23 punktami.  Flavio Rajczakowski znakomicie zagrał na bloku, notując w tym elemencie 5 punktów.  Po pokonanej stronie liderem był  Facundo Conte z 16 punktami.

UPCN Vóley Club – Club Ciudad de Buenos Aires 3:0
(25:23, 32:30, 25:22)

źródło: inf. własna, upcnvoley.com.ar