Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemieckie wzmocnienie Banca Valsabbina Millenium Brescia

Niemieckie wzmocnienie Banca Valsabbina Millenium Brescia

fot. Olympiakos Pireus

Ostatni w tabeli Serie A – Banca Valsabbina Millenium Brescia postanowiła sięgnąć po posiłki. Włoski klub do końca tego sezonu zakontraktował 30-letnią niemiecką atakującą Saskię Hippe. Od 2016 roku Niemka występowała w lidze greckiej, broniąc barw Olympiakosu Pireus. 

Już w trakcie rozgrywek młodzieżowych Saskia Hippe pokazywała się z dobrej strony. W 2007 roku sięgnęła z reprezentacją Niemiec po mistrzostwo Europy kadetek, a już rok później znalazła się seniorskiej kadrze prowadzonej wtedy przez Giovanniego Guidettiego. W 2008 roku zaczęła także swoją przygodę z Dresnder SC, z którym zdobywała Puchar Challenge i Puchar Niemiec. W tym samym czasie nie próżnowała też w rozgrywkach międzynarodowych, w których Niemki sięgnęły po srebrny medal mistrzostw Europy.W 2011 roku atakująca przeniosła się do Serie A, gdzie przez jeden sezon broniła barw Familia Generali Chieri. Po rocznej przygodzie we Włoszech przeniosła się do czeskiej ekstraklasy, a następnie wróciła do ligi niemieckiej. Od 2016 roku broniła natomiast barw Olympiakosu Pireus, z którym trzykrotnie sięgała po Puchar Grecji, a także cztery mistrzostwa tego kraju. W lidze greckiej mogła pochwalić się także indywidualnymi wyróżnieniami.

Teraz Saskia Hippe wraca do ligi włoskiej.  Banca Valsabbina Millenium Brescia zdecydowała się zakontraktować niemiecką atakującą przynajmniej do końca sezonu. Aktualnie klub plasuje się na 13. – ostatnim – miejscu w tabeli Serie A. Podopieczne Enrico Mazzoli wygrały do tej pory zaledwie jedno spotkanie, a na swoim koncie mają 9 punktów. W swoim ostatnim spotkaniu Banca Valsabbina Millenium Brescia przegrała 0:3 z Imoco Volley Conegliano.

Zobacz również:
Wyniki i tabela Seria A kobiet

źródło: milleniumbs.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved