Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michaela Mlejnkova wraca do Stuttgartu

Michaela Mlejnkova wraca do Stuttgartu

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Przyjmująca aktualnych wicemistrzyń Polski po dwóch latach spędzonych w Rzeszowie wraca do Bundesligi. Czeszka Michaela Mlejnkova do Developresu przyszła z Allianz MTV Stuttgart i tam właśnie grać będzie w przyszłym sezonie. Jest piątą nową siatkarką pozyskaną przez zespół, który nadal prowadzić będzie grecki szkoleniowiec Giannis Athanasopoulos.

Reprezentantka Czech po raz pierwszy trafiła do Stuttgartu w 2015 roku, przenosząc się do Bundesligi po czterech sezonach w Olympie Praga. Z niemieckim zespołem zdobyła wówczas trzy wicemistrzostwa Niemiec oraz Superpuchar kraju. Przenosząc się do Rzeszowa marzyła o tytule mistrzowskim, bowiem wcześniej miała już na koncie cztery srebrne medale mistrzostw Czech z Olympem.Ta sztuka jej się nie udała, chociaż było blisko. W pierwszym sezonie w barwach Developresu Michaela Mlejnkova wraz z zespołem zajęła trzecie miejsce w rozgrywkach LSK. W tym, przedwcześnie przerwanym, Developres po rundzie zasadniczej zajmował drugie miejsce i Mlejnkova dołożyła do swojej kolekcji kolejny srebrny medal.

Okazuje się, że 24-letnia przyjmująca w kolejnym sezonie nie będzie walczyć o mistrzostwo Polski, a znów o mistrzostwo Niemiec. Mlejnkova przenosi się z powrotem do Stuttgartu i jest piątą nową zawodniczką ogłoszoną przez ten klub. Do Allianz MTV przenoszą sięrównież holenderska przyjmująca Hester Jasper (VfB Suhl), grecka rozgrywająca Athina Papafotiou (Lardini Filottrano), atakująca Lena Große Scharmann (NaVaRo Straubing) oraz kanadyjska środkowa Emily Maglio (Il Bisonte Firenze).

W Stuttgarcie na pewno na kolejny sezon zostanie grecki szkoleniowiec Giannis Athanasopoulos, dwie zagraniczne środkowe – Holenderka Juliët Lohuis i Amerykanka Jenna Rosenthal oraz gwiazda zespołu – amerykańska atakująca Krystal Rivers.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę