Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maria Stenzel: To będzie lekcja na przyszłość

Maria Stenzel: To będzie lekcja na przyszłość

fot. Michał Szymański

– Utknęłyśmy w jednym ustawieniu. Nawet nie chodziło o przyjęcie, tylko poprowadzenie normalnej akcji. Nie kończyłyśmy ataków, dziewczyny z Rzeszowa postawiły się w obronie i też kończyły kontrataki. Myślę, że to było kluczowe w ich grze – powiedziała po meczu o Superpuchar Maria Stenzel, libero Grupy Azoty Chemik Police. Mistrzynie Polski musiały uznać wyższość Developresu Bella Dolina Rzeszów, chociaż w tie-breaku prowadziły już 6:1.

Poziom falował, gra falowała po jednej i po drugiej stronie. Tie-breaka zaczęliśmy bardzo dobrze, ale później brak konsekwencji w jednym ustawieniu, niedokładności plus też dobra gra Rzeszowa – to spowodowało, że nie skończyliśmy tego na swoją korzyść – dodał trener Jacek Nawrocki.Wydaje mi się, że ten poziom będzie rósł. Na razie wszystkie drużyny szukają swojej gry – powiedział szkoleniowiec mistrzyń Polski w kontekście poziomu całej TAURON Ligi.

Trener Nawrocki ponownie mógł skorzystać jedynie z Naiane Rios. – Myślę, że dzisiaj nasza rozgrywająca też nie była w łatwej sytuacji. Była osamotniona, bez zmiany Marleny. Ja tylko mogę jej pogratulować, że psychicznie to wytrzymała i utrzymała zespół do samego końca w dobrym klimacie. Szkoda tylko, że ten mecz przegraliśmy – zakończył szkoleniowiec.

Mam nadzieję, że to będzie jakaś lekcja na przyszłość. Jest to pierwsza impreza w takim składzie. Chciałyśmy się jak najlepiej zaprezentować, wygrać ten Superpuchar, no niestety nie udało się – skomentowała spotkanie Maria Stenzel, libero policzanek. – To że go nie uniesiemy to jest jedna sprawa, a druga, że wchodziłyśmy w mecz dwa sety, a potem w końcówce, gdy prowadziłyśmy, coś się wyłączyło. Odcięło nas i tak naprawdę ciężko mi to wytłumaczyć. Myślę, że to trzeba rozwiązać, bo nie można wchodzić w mecz dwa sety, bo to jest za długo. I trzeba „dobić” rywala, a nie dawać mu jeszcze pożywkę. One się nakręciły i było bardzo ciężko.

źródło: opr. własne, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę