Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Saad: Wykorzystałyśmy swoją wiedzę plażową

Magdalena Saad: Wykorzystałyśmy swoją wiedzę plażową

fot. Justyna Matjas - tauronliga-pl, Piotr Sumara

W rozgrywkach Grand Prix PLS nie brak zawodniczek, które mają spore doświadczenie w grze na piasku. Jedną z nich jest Magdalena Saad – jej #VolleyWrocław pokonał 2:1 Ił Capital Legionovię Legionowo. – Myślę, że jesteśmy dobrym zespołem, który jeszcze nie potrafi wykorzystywać swoich warunków, dlatego nasza gra faluje. Na szczęście emocjonalnie przetrzymałyśmy to na odpowiednim poziomie, wykorzystałyśmy też swoją wiedzę plażową, ale też moment, w którym rywalki zaczęły się zastanawiać, co się dzieje – skomentowała libero.

#VolleyWrocław, do którego od tego sezonu dołączy Magdalena Saad, pokonał Ił Capital Legionovię Legionowo 2:1, choć w tie-breaku przegrywał aż pięcioma oczkami.– Myślę, że jesteśmy dobrym zespołem, który jeszcze nie potrafi wykorzystywać swoich warunków, dlatego nasza gra faluje. Na szczęście emocjonalnie przetrzymałyśmy to na odpowiednim poziomie, wykorzystałyśmy też swoją wiedzę plażową, ale też moment, w którym rywalki zaczęły się zastanawiać, co się dzieje. My go przetrzymałyśmy, a przeciwniczki z niego nie wyszły, dlatego mogłyśmy cieszyć się ze zwycięstwa. Wyjść z takiego wyniku to nawet dla kobiet jest sztuka – oceniła siatkarka.

To nie pierwszy występ Magdaleny Saad na plaży. Zawodniczka już od wielu lat do nowego sezonu siatkówki halowej przygotowuje się właśnie na piasku. Tylko w te wakacje wzięła udział w kilku turniejach Beach Pro Tour czy Plaży Open. – Teraz ciężko jest się przestawić, bo nie biorę udziału w każdej akcji. Gram w siatkówkę plażową dlatego, że jest wymagająca, męcząca i trzeba cały czas biegać – czy przyjmujesz, czy wystawiasz, to w każdej wymianie się uczestniczy. Tutaj niestety jest dużo pustych przebiegów, a z racji tego, że jestem mała, broniąca, to zespół nie wykorzystuje moich możliwości (śmiech). Myślę, że tegoroczne rozgrywki stoją na wyższym poziomie, trzeba się do tych zmagań już odpowiednio przygotować, a niestety w Polsce nie mamy ku temu najlepszych warunków, dlatego ta gra będzie jednak trochę chaotycznie wyglądała, przynajmniej w tym pierwszym etapie, dopóki wszyscy nie przyzwyczają się, że każdy ma tu jakąś rolę do odegrania, że blok jest konieczny, mimo że piasek nie ułatwia. Jak to zawsze w sporcie – czas działa na korzyść wszystkich – podsumowała libero.

W zmaganiach na piasku udział bierze również pierwszoligowy LOS Nowy Dwór Mazowiecki, który również po tie-breaku pokonał Pałac Bydgoszcz. – Myślę, że każdy mecz będzie bardzo zacięty, mamy młody zespół, więc dziewczyny chcą się pokazać z jak najlepszej strony, a jak inaczej podnosić swoje umiejętności niż rywalizując z najlepszymi. Czteroosobowe zestawienie bardzo mi się podoba, jest to jakaś odmiana, gdy gra się w hali klasyczną wersję siatkówki, jak również, gdy gra się na piasku klasyczną wersję siatkówki plażowej. Motywuje mnie to do pracy, do zrobienia czegoś nowego –  zdradziła Agnieszka Wołoszyn.

W Grand Prix PLS udział wziął również Chemik Police. – Przyznam szczerze, że byłam sceptycznie nastawiona do tej formy, znana mi jest oczywiście klasyczna wersja plażówki. Muszę to odwołać, bo format bardzo fajny, jest dobra zabawa, ale też dużo myślenia i kombinowania – niektóre z zagrań będzie można nawet przenieść do hali. Jeśli o nas chodzi, liczy się tylko zwycięstwo i to pokazuje nasze podejście, że zabawa zabawą, ale najważniejszy jest końcowy rezultat – zapowiedziała Iga Wasilewska.

źródło: opr. własne, tauronliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę