Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Maciej Zendeł: Emocji na pewno nie zabraknie

Maciej Zendeł: Emocji na pewno nie zabraknie

fot. Klaudia Piwowarczyk

W Dębicy rozgrywane są mistrzostwa Polski juniorów, w których udział bierze osiem najlepszych ekip. Mecze śledzi Maciej Zendeł, drugi trener kadry juniorów. – Już na początku mistrzostw widać, że twardej walki i emocji nie zabraknie. Mamy kolejne mecze, które kończą się tie breakami – podkreślił.

Od środy w Dębicy rozgrywane są mistrzostwa Polski juniorów, w których udział bierze osiem drużyn: Norwid Częstochowa, AZS UWM Olsztyn, Trefl Gdańsk, AZS Częstochowa, MOS Wola Warszawa, Skra Bełchatów, AKS V LO Rzeszów i Jastrzębski Węgiel. Zmaganiom przygląda się Maciej Zendeł. Kadra juniorów została praktycznie skompletowana. Spotkamy się na zgrupowaniu w Spale 20 lipca – powiedział. – Być może objawi się jakiś chłopak, którego warto będzie powołać na wspomniane zgrupowanie do Spały. W pierwszych spotkaniach wyróżniły się zespoły Trefla Gdańsk i Jastrzębskiego Węgla. Różnie mogą potoczyć się losy rywalizacji w Dębicy, ale wspomniane drużyny są faworytami „na papierze”. W ich składach jest sześciu-siedmiu chłopaków kandydatów do reprezentacji – dodał Maciej Zendeł.W meczach pierwszego dnia wyróżnili się m.in. Michał Gierżot (Jastrzębski Węgiel) oraz Jakub Czerwiński i Karol Urbanowicz (obaj Trefl Gdańsk). W czwartkowy poranek po dramatycznym meczu AZS UWM Olsztyn przegrał z ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa 2:3 (18:25, 25:21, 25:19, 19:25, 9:15), Nie było problemu z wyborem MVP. Został nim Przemysław Kupka, który wszedł w czwartym secie, zagrał znakomicie i zdobył 24 pkt.

– Już na początku mistrzostw widać, że twardej walki i emocji nie zabraknie.Mamy kolejne mecze, które kończą się tie breakami – podkreślił drugi trener kadry.

Dla reprezentacji juniorów najważniejszą imprezą będą mistrzostwa Europy U20, które rozegrane zostaną od 26 września do 4 października w Brnie. W kwietniu biało-czerwoni mieli walczyć o awans w grupie z Łotwą, Izraelem i Słowacją. Ze względu na pandemię koronawirusa kwalifikacje zostały odwołane. Zespoły grające ustalono na podstawie rankingu. W finałach czempionatu oprócz gospodarzy – reprezentacji Czech – zobaczymy: Rosję, Polskę (2.miejsce w rankingu), Niemcy, Włochy, Turcję, Francję, Białoruś, Serbię, Ukrainę, Niderlandy i Belgię.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved