Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lucie Mühlsteinová nową rozgrywającą #VolleyWrocław

Lucie Mühlsteinová nową rozgrywającą #VolleyWrocław

Druga siatkarka dołącza do składu #VolleyWrocław na sezon 2022/2023. Obok Adrianny Szady na pozycji rozgrywającej zagra w tym roku Lucie Mühlsteinová. Dla Czeszki będzie to powrót do rozgrywek TAURON Ligi, w której miała już okazję zaprezentować się w przeszłości.

Lucie Mühlsteinová to była reprezentantka Czech. W swoich narodowych barwach zwyciężyła w Lidze Europejskiej (2012), jednak o wiele więcej sukcesów święciła w bogatej karierze klubowej. Czeszka ma na koncie mistrzostwo swojego kraju (2005) i podwójne mistrzostwo Polski – z Grupą Azoty Chemik Police (2014) i ŁKS-em Commercecon Łódź (2019). Rozgrywająca odbierała też srebrne i złote medale ligi polskiej, czeskiej, słowackiej, greckiej, a nawet azerbejdżańskiej.Liczne kraje odwiedzone przez Muhlsteinovą i obserwacja wielu sposobów na siatkówkę składają się na ogromne doświadczenie 37-latki. Czeszka będzie miała więc za zadanie uspokajać grę #VolleyWrocław w nerwowych, kryzysowych momentach.

Lucie Mühlsteinová doskonale porozumiewa się w języku polskim i tak właśnie mówi o swoim transferze: – Zawsze myślałam, że kiedy spełnię swoje marzenie o założeniu rodziny, nie będę tęsknić za siatkówką. Okazało się jednak, że jest inaczej – sport to ważna część mojego życia, dlatego kiedy pojawiła się możliwość dołączenia do #VolleyWrocław, bardzo się ucieszyłam. Co prawda wracam po dwóch latach przerwy od gry w polskiej ekstraklasie, ale od czterech miesięcy bardzo intensywnie pracuję indywidualnie na siłowni, piasku oraz w hali.

Czeszka podkreśla też, że jej pierwszy sezon we Wrocławiu będzie dla niej wyjątkowy. – Ten sezon będzie dla mnie na pewno wyjątkowy również z innego powodu – na ławce trenerskiej ponownie spotkam Michala, mojego życiowego partnera, w drużynie będzie moja najlepsza przyjaciółka, a na trybunach – syn. Wierzę, że tyle wsparcia pomoże mi jak najlepiej zaprezentować swoje atuty, w tym moje wieloletnie doświadczenie.

– Do naszego zespołu dołącza Lucie Muhlsteinova. To doświadczona rozgrywająca, która w swojej karierze walczyła o najwyższe trofea. Razem z Adą Szady stworzą duet siatkarek na tej pozycji. Mocno liczę na współpracę Ady i Lucie, a w konsekwencji dobrą grę całego zespołu – dodaje Jacek Grabowski, prezes Volleyball Wrocław S.A.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi 2022/2023

źródło: volleywroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę