Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Holendrzy zwycięstwem zakończyli turniej

LN M: Holendrzy zwycięstwem zakończyli turniej

Reprezentacja Holandii pokonała w trzech setach Australię i zanotowała trzecią wygraną w tegorocznej Lidze Narodów. Holendrzy zajęli ostatecznie 14. miejsce w stawce szesnastu zespołów. Australijczycy, którzy w Rimini wygrali tylko jedno spotkanie, uplasowali się na samym końcu stawki.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Holendrzy, którzy po błędzie przejścia linii przeciwników wyszli na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Umocnili się jeszcze na nim, gdy rywale nie zdołali przyjąć zagrywki Michaela Parkinsona (7:3). Dopiero w połowie seta udało się Australijczykom doprowadzić do remisu, w czym swój udział miały skuteczne ataki Tobiego Azeeza (16:16). Od tej pory rozpoczęła się więc gra punkt za punkt, która trwała aż do samego końca. W ważnym momencie Holendrzy pograli jednak blokiem i po chwili to oni mogli cieszyć się z wygranej po autowym ataku przeciwników (23:25).

Holendrzy dobrze otworzyli także drugą partię, w której po punktowej zagrywce Nimira Abdel-Aziza mieli już o trzy oczka więcej (5:2). Popełnili jednak błąd w ataku i zaraz wynik wskazał na remis. Musieli więc pograć blokiem, aby przywrócić sobie wyższe prowadzenie (9:7). Umocnili się na nim, gdy kolejnym asem popisał się Abdel-Aziz (16:12). W końcówce błąd w ataku popełnił Azeez i zaraz Holendrzy mogli triumfować w kolejnym secie, o czym przesądziła jeszcze jedna punktowa zagrywka (25:19).

Świetnie otworzyli kolejną odsłonę Australijczycy, którzy po swoim skutecznym bloku wyszli od razu na trzypunktowe prowadzenie. Asem serwisowym popisał się jednak Bennie Junior Tuinstra i już był remis (3:3). W dodatku, dobrze spisywał się Abdel-Aziz i po jego punktowej zagrywce Holandia miała już o pięć oczek więcej (10:5). Co prawda Australijczykom udało się jeszcze zbliżyć do przeciwników, ale po nieporozumieniu w ich drużynie to Holendrzy byli już znacznie bliżej wygranej w całym spotkaniu (18:14). Szczególnie, że kolejnym asem popisał się Tuinstra i po chwili to Holandia triumfowała po ataku Robberta Andringi (25:19).

Australia – Holandia 0:3
(23:25, 19:25, 19:25)

Australia: Graham, Dosanjh (4), O’Dea (4), Mote (10), Senica (6), Azeez (11), Perry (libero) oraz Garrett i Aubrey (5)
Holandia: Tuinstra (15), Abdel-Aziz (17), Parkinson (10), Andringa (9), de Weijer (2), Wiltenburg (3), Dronkers (libero) oraz Keemnik, Ter Horst, Plak (2) i van Tilburg