Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Visła wygrała w tie-breaku

I liga M: Visła wygrała w tie-breaku

fot. Mateusz Bosiacki - tauron1liga.pl

Chemeko-System Gwardia Wrocław ma w tym sezonie aspiracje do bycia w ścisłej czołówce ligi. Póki co jednak realizacja tego celu nie przebiega najlepiej. Wrocławianie przegrali już czwarty mecz w ciągu pięciu kolejek. Tym razem ulegli mocnemu BKS-owi Visła Bydgoszcz. Na pocieszenie drużynie z Dolnego Śląska pozostał jeden punkt za przegraną po tie-breaku.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy jako pierwsi znaleźli się na dwupunktowym prowadzeniu (4:2). Powiększyli tę przewagę przy zagrywce Damiana Wierzbickiego oraz Jana Galabova. Dopiero as Tima Grozera i atak Arkadiusza Olczyka pozwoliły wrocławianom na odrobienie części strat (8:11). W dodatku, w ataku pomylił się Galabov i już był remis. Przez moment trwała więc gra punkt za punkt, którą przerwała dobra dyspozycja Wierzbickiego oraz błąd dotknięcia siatki po stronie gości (14:17). Bydgoszczanie utrzymali trzypunktowe prowadzenia aż do samego końca i to właśnie oni triumfowali w premierowej odsłonie po jeszcze jednym błędzie Gwardii Wrocław (22:25).Początek drugiej partii należał do przyjezdnych (4:1). Nie uniknęli oni jednak błędów i zaraz wynik wskazał na remis. Mimo wszystko nie pozwolili rywalom wyjść na prowadzenie i po nieudanym ataku Galabova udało im się przywrócić trzypunktową przewagę (9:6). Błędu nie uniknął także Mateusz Kowalski, co pogorszyło tylko sytuację BKS-u. Nie bez znaczenia była także poprawa przyjęcia siatkarzy Gwardii, którzy w końcówce zdecydowanie dominowali (18:12). Poza tym nie do zatrzymania zdawał się być Grzegorz Bociek. Drugi set zakończył się więc pewną wygraną drużyny z Wrocławia po błędzie dotknięcia siatki bydgoszczan (17:25).

Wyrównany okazał się początek kolejnej odsłony. Przełamanie dał więc dopiero skuteczny blok bydgoszczan oraz kontratak Wierzbickiego (10:7). Fatalny błąd popełnił jednak Wojciech Kaźmierczak i dystans między drużynami zmniejszył się do zaledwie jednego oczka. Nieomylny nie był także Dawid Woch, dzięki czemu BKS powrócił na wyższe prowadzenie (12:9). Nie mylił się za to Wierzbicki i przewaga gospodarzy wzrosła do czterech oczek. Dopiero as serwisowy Lukáša Ticháčka zmniejszył dystans (14:16). Tym samym odpowiedział jednak Michał Masný, co zbliżyło BKS do wygranej w kolejnym secie. Nie był to koniec emocji, gdyż w przyjęciu nie poradził sobie Galabov i z przewagi gospodarzy ponownie pozostał punkt (19:18). W dodatku, ważną akcję szczęśliwie wygrał Ticháček, co pozwoliło Gwardii na przejęcie prowadzenia. Wrocławianie nie pozwolili go sobie odebrać i to oni wygrali kolejną partię, o czym przesądził blok (25:22).

Gra punkt za punkt powróciła w czwartej partii. Drużyny zmieniały się jedynie na prowadzeniu. Przełamanie nastąpiło dopiero w połowie seta, kiedy po udanym bloku Olczyka i swoim skutecznym ataku wrocławianie mieli o dwa oczka więcej (15:13). Zdarzył im się jednak błąd podwójnego odbicia i wynik ponownie wskazał na remis. Przywróciło to walkę, która trwała aż do samego końca. Tym razem w grze pod presją lepiej poradzili sobie gospodarze i to oni cieszyli się ze zwycięstwa po świetnym ataku Wierzbickiego (25:23).

Na początku tie-breaka również nie obyło się bez emocji. Dopiero dwa udane bloki bydgoszczan pozwoliły im wyjść na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Wrocławianie nie zamierzali się jednak poddawać i szybko zmniejszyli dystans do jednego oczka. Słabszy moment miał jednak Grozer, co pozwoliło BKS-owi na przywrócenie poprzedniej przewagi (9:6). Gospodarze utrzymali ją do samego końca i to oni triumfowali w całym meczu po ataku Kowalskiego (15:12).

MVP: Damian Wierzbicki 

BKS Visła Proline Bydgoszcz – Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:2
(25:22, 17:25, 22:25, 25:23, 15:12)

Składy zespołów:
Visła: Galabov (20), Kaźmierczak (3), Kowalski (9), Wierzbicki (27), Gutkowski (6), Masny (1), Bonisławski oraz Kwasigroch, Sternik (2), Owczarz i Radziwon (3)
Gwardia: Woch (9), Grozer (16), Bociek (15), Olczyk (10), Sobański (18), Tichacek (3), Mihułka (libero) oraz Kołtowski (libero), Lubaczewski (1), Zawalski (1), Górski i Frąc (6)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę