Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kolejny wygrany tie-break BAS-u

I liga M: Kolejny wygrany tie-break BAS-u

fot. Kamil Grabiński - tauron1liga.pl

BAS Białystok po raz drugi z rzędu wygrał swój ligowy mecz po tie-breaku. Po pokonaniu we własnej hali Visły podopieczni trenera Andrzejewskiego wygrali z wyjazdowy pojedynek przeciwko Lechii Tomaszów Mazowiecki. Goście prowadzili już 2:0, ale tomaszowianie zdołali doprowadzić do podziału punktów. Lechistom nie udało się jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Lepiej w mecz weszli goście, którzy przy celnych zagrywkach Adriana Kacperkiewicza zbudowali czteropunktową przewagę. Passę rywali zakończył skutecznym atakiem Mateusz Piotrowski (8:11). Swoje akcje kończyli białostoccy skrzydłowi. Gospodarze mieli problem z zatrzymaniem rywali oraz wyprowadzeniem skutecznej akcji. Przy stanie 11:16 trener Mielnik zdecydował się na podwójną zmianę i na boisko weszli Kulik i Tomczak. Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu a zespoły walczyły punkt za punkt. Po kontrataku Jędrzeja Gossa BAS prowadził już 21:15, o czas poprosił szkoleniowiec lechistów. Mimo starań Sławomira Stolca tomaszowianie nie zdołali odwrócić biegu tego seta. Zepsuta zagrywka Markiewicza zamknęła partię.W drugiej partii goście kontynuowali skuteczną grę. Dopiero kontratak Kajetana Kulika i as Adriana Markiewicza zniwelowały dystans. BAS nie ustrzegł się pomyłek, gdy asa dołożył Krzysztof Bieńkowski Lechia wyszła na prowadzenie 9:8. Obie drużyny wymieniały się skutecznymi atakami, gdy zablokowany został Rawiak o czas poprosił trener BAS-u (14:13). Po fragmencie zaciętej walki ponownie do głosu doszli białostoczanie, gdy przechodzącą piłkę wykorzystał Wójcik, przerwę wykorzystał szkoleniowiec Lechii (16:17). Po obu stronach siatki nie brakowało błędów w polu zagrywki. Walka do końca była zacięta. Chociaż po ataku Gossa BAS miał piłkę setową, w kolejnej akcji zablokowany został Kacperkiewicz (24:24). Decydująca akcja była bardzo długa, a zakończył ją blok na Kuliku.

Otwarcie seta numer trzy było wyrównane, choć niepozbawione błędów. Skuteczne ataki Stolca i dobra gra blokiem tomaszowian pozwoliła gospodarzom wyjść na prowadzenie 13:10, o czas poprosił trener Andrzejewski. Poderwać do walki przyjezdnych starał się Karol Rawiak (15:14). W dalszej fazie seta obie drużyny grały falami. Kontratak Jędrzeja Gossa i blok na Kuliku wyrównały wynik (20:20). Kolejne punkty na swoim koncie zapisywali już tomaszowianie, dlatego interweniował trener BAS-u (23:20). Ataki Stolca i Markiewicza dały decydujące punkty tomaszowianom.

Na początku czwartej partii celnymi zagraniami wymieniali się Goss i Kulik. Problemy z przyjęciem zagrywek Markiewicza utrudniły białostoczanom wyprowadzanie skutecznych akcji, dlatego przy stanie 8:4 o czas poprosił trener Andrzejewski. Do przejścia doprowadził dopiero blok na Sokołowskim (10:5). Białostoczanie przy zagrywkach Wójcika rzucili się do odrabiania strat, szybko interweniował trener Mielnik (12:9). Skuteczna gra Gossa i blok BAS-u pozwoliły przyjezdnym złapać kontakt punktowy. Goście nie zdołali jednak przełamać rywali. W dalszej fazie seta w białostockie szeregi zaczęły wkradać się błędy. Gospodarze do końca utrzymali koncentrację, grali konsekwentnie w ataku i po zagraniu Stolca doprowadzili do tie-breaka.

Piąty set od pierwszej akcji był zacięty. Za sprawą szczelnych bloków tomaszowianie wyszli na prowadzenie 8:6. Po zmianie stron sytuacja szybko się odwróciła i gdy zatrzymany został Kulik, czas wykorzystał trener Lechii (8:9). Skuteczna gra Gossa i Rawiaka pozwoliły BAS-owi utrzymywać się na prowadzeniu. Punkt na wagę zwycięstwa w całym spotkaniu zdobył białostocki atakujący.

MVP: Karol Rawiak

Lechia Tomaszów Mazowiecki – BAS Białystok 2:3
(19:25, 25:27, 25:23, 25:18, 12:15)

Składy zespołów:
Lechia: Markiewicz (13), Bieńkowski (3), Stolc (23), Hendzelewski (4), Baran (7), Piotrowski (1), Kędzierski (libero) oraz Dzierżyński (libero), Tomczak, Sterna, Bączek, Sokołowski (10) i Kulik (22)
BAS: Rawiak (29), Goss (29), Wójcik (8), Witkoś (3), Kacperkiewicz (9), Szmat (5), Ostaszewski (libero) oraz Janikowski (1), Czetowicz i Walczak

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę