Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niespodzianka w Nowym Dworze Maz. – NOSiR lepszy od SMS-u

I liga K: Niespodzianka w Nowym Dworze Maz. – NOSiR lepszy od SMS-u

Do niespodzianki doszło w Nowym Dworze Mazowieckim. Beniaminek pokonał 3:0 dobrze spisujące się uczennice ze Szczyrku. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego odniosły piąte zwycięstwo w lidze, zajmują szóste miejsce. SMS jest trzeci z 18 punktami.

Młode siatkarki z Szczyrku prowadziły 4:2, ich przewaga utrzymała się do stanu 6:4. Nowodworzanki odrzuciły od siatki swoje przeciwniczki, punktowały w bloku i przy serii Katarzyny Tkaczyk prowadziły 11:6. Przewaga beniaminka z Nowego Dworu Mazowieckiego nie podlegała żadnej dyskusji, uczennice popełniły wiele prostych błędów, nie grały tak dobrze jak miało to miejsce we wcześniejszych meczach. Gospodynie skutecznie grały na siatce, mogła podobać się gra Agnieszki Wołoszyn. Po asie serwisowym Anety Dudy było 21:12 dla gospodyń, seta zakończyła Wiktoria Paluszkiewicz.

W drugim secie meczu SMS odskoczył swoim rywalkom na cztery punkty (11:7). Wydawało się wówczas, że podopieczne trenera Wiesława Popika pójdą za ciosem i przejmą inicjatywę na boisku. Seria błędów własnych uczennic sprawiła, że doszło do remisu 13:13. Dwoma asami serwisowymi popisała się Oliwia Poreda i przy prowadzeniu SMS-u 16:14 o przerwę na żądanie poprosił trener Bartosz Kujawski. Po niej do głosu doszły jego podopieczne, dobrze spisała się Klaudia Turkot, jej koleżanki punktowały w bloku i uzyskały czteropunktową przewagę (20:16). Był to moment zwrotny tego seta, uczennice stanęły w miejscu, miały problemy ze skończeniem ataków z pierwszego uderzenia i w efekcie tego przegrały drugą partię spotkania w stosunku 20:25.

W ostatnim secie tego starcia tym razem od samego początku warunki gry dyktowały gospodynie. Wzmocniły swoją zagrywkę, punktowały w bloku i po asie serwisowym Agnieszki Wołoszyn zbudowały sobie pięciopunktową przewagę (9:4). Podopieczne trenera Wiesława Popika były w odwrocie, nie kończyły one ataków z pierwszego uderzenia, nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek i po tym jak punkt zdobyła Sandra Świętoń przegrywały 10:17. pojedynczymi atakami sytuację próbowała ratować Martyna Leoniak oraz Julita Piasecka. Nie przyniosło to żadnych rezultatów. Miejscowe siatkarki do końca seta utrzymały wypracowaną przez siebie przewagę, seta i mecz asem serwisowym zakończyła Aneta Duda.

NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:15, 25:20, 25:17)

NOSiR: Tkaczyk, Świętoń (12), Duda (7), Paluszkiewicz (11), Wołoszyn (10, ), Turkot (90, Balcerowicz (libero) oraz Serowiecka i Kołodziejczyk (1)
SMS: Pierzchała (6), Poreda (2), Borowczak (8), Rejment (2), Stefanik (3), Leoniak (3), Łyduch (libero) oraz Szmajduch (3),  Piasecka (13), Stambrowska, Walczak i Dąbrowska (libero)