Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Liderki tabeli z pewnym zwycięstwem

I liga K: Liderki tabeli z pewnym zwycięstwem

Siatkarki Roleskiego Grupy Azoty PWSZ Tarnów nie dały żadnych szans ekipie Wieżycy 2011 Stężyca. Liderki tabeli 1. ligi kobiet wygrały 3:0, a w drugim secie nie dały rywalkom przekroczyć granicy 10 punktów.

Najwięcej punktów dla tarnowianek zdobyła Agnieszka Cur. Atakująca wywalczyła 12 oczek, w tym 10 w ataku, notując przy tym 71% skuteczności. Do swojego dorobku 2 punkty dołożyła blokiem.

Gospodynie – Wieżyca 2011 Stężyca – niewiele miały do powiedzenia w starciu z ekipą Roleskiego Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Liderki tabeli już w pierwszym secie narzuciły swój rytm gry, szybko zdobyły prowadzenie i wygrały do 11. W drugiej partii tarnowianki kontynuowały swoją dobrą grę, gospodynie były jeszcze bardziej bezradne i w efekcie PWSZ wygrał do 8. Jak to zwykle bywa po dwóch pewnie wygranych setach, w ekipie Roleskiego nastąpiło pewne rozprężenie i przyjezdne nieco złagodziły siłę ataku. Stężyczanki walczyły o przedłużenie losów meczu, ale ostatecznie udało im się ugrać w tym secie 21 punktów i w efekcie mecz zakończył się wygraną 3:0 zespołu z Tarnowa.

Zespół Roleskiego Grupy Azoty PWSZ Tarnów plasuje się na czele tabeli 1. ligi kobiet z dorobkiem 58 punktów i ma siedem oczek przewagi nad ITA TOOLS Stalą Mielec.

W meczu z Wieżycą w ekipie z Tarnowa najwięcej punktów zdobyła Agnieszka Cur – 12. Osiem punktów dołożyła Magdalena Szabo, a 7 Gabriela Ponikowska. W zespole ze Stężycy żadna z zawodniczek nie przekroczyła bariery 10 oczek, najlepiej punktującą była Zuzanna Kuligowska. Wywalczyła ona 7 punktów, w tym 6 z ataku i 1 blokiem. Jej skuteczność w ataku wyniosła jednak zaledwie 25%.

Wieżyca 2011 Stężyca – PWSZ Tarnów 0:3
(11:25, 8:25, 21:25)

Wieżyca: Rejment (6), Kubryn (3), Kuligowska (7), Milkowska (1), Podlaska (2), Chojnacka (3), Izabela Dąbrowska (libero) oraz  Malinowska (1), Kurnikowska, Duszyńska (2), Bandurska i Ropela-Puzdrowska (libero)
PWSZ: Wawrzyniak (3), Szabo (8), Ponikowska (7), Gancarz (5), Kowalska (5), Świstek (8), Pawłowska (libero) oraz Nowacka (5), Kukulska (1), Cur-Słomka (12), Ociepa (4) i Szczygieł-Głód