Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Skubiszewski: Nie ma pompowania balonika

Krzysztof Skubiszewski: Nie ma pompowania balonika

LUK Politechnika Lublin to na razie niekwestionowany zwycięzca okna transferowego w I lidze. Poznaliśmy cały skład zespołu na przyszły sezon i gołym okiem widać, że lublinianie będą głównym faworytem do awansu w nadchodzących rozgrywkach. Nie ukrywają tego również włodarze klubu. Prezes Krzysztof Skubiszewski potwierdza, że drużyna jest budowana pod kątem walki o PlusLigę.

Sternik lubelskiego klubu twierdzi, że jest zadowolony z przebiegu okresu transferowego. – Trudno nie być zadowolonym, gdy ściąga się do klubu aktualnego mistrza Europy, serbskiego libero Nevena Majstorovica, czy według mnie jednego z najlepszych polskich rozgrywających Grzegorza Pająka.Prezes podkreślił, że szczególnie Pająk jest niezwykle wartościowym nabytkiem, który jest w stanie wprowadzić zespół do ekstraklasy. Skubiszewski przypomniał, że rozgrywający z Dynama Moskwa przeszedł do MKS-u Będzin, który wyprowadził z bardzo trudnej sytuacji. Według dowodzącego lubelskim klubem, zawodników z taką renomą udało się zakontraktować dzięki zbudowanemu wizerunkowi zespołu, który ma renomę solidnego projektu ze stabilnym finansowaniem. To sprawiło, że udało się zrealizować niemal wszystkie cele transferowe, poza jednym. – Na samym początku chcieliśmy jeszcze zatrzymać Damiana Wierzbickiego, najlepiej punktującego gracza całej pierwszej ligi w zeszłym sezonie. Zawodnik chciał spróbować jednak swoich sił w PlusLidze. Nie wyszło mu to teraz, ale wierzę, że jeszcze tam kiedyś trafi.

Skubiszewski otwarcie przyznaje, że celem jest awans i w klubie nikt nie boi się o tym mówić. Natomiast prezes ma świadomość, że losy gry w PlusLidze rozstrzygną się na boisku i dopiero po sezonie przyjdzie czas na rozliczenia. – Moim zdaniem nie ma jakiegoś pompowania balonika, gdyż identycznie przecież było, jak postawiliśmy sobie za cel awans z II ligi do pierwszej i to udało się zrealizować. 

Włodarz lubelskiego klubu zdaje sobie sprawę, że oprócz jego zespołu w szranki o awans stanie kilka innych klubów. Do faworytów ligi zalicza zespoły z Bydgoszczy, Bielska-Białej i Wrocławia. Prezes wierzy jednak w umiejętności swoich zawodników. Wśród atutów wylicza umiejętność kombinacyjnej gry Pająka, przyjęcie swoich graczy z Majstorovicem na czele oraz zagrywkę, która stanowi silną broń kilku zawodników. Warto wspomnieć chociażby Pawła Rusina, który z 45 asami zajął czwarte miejsce w rankingu zagrywających ligi.

Skubiszewski nie ukrywa również, że cieszy się z nadchodzących derbów województwa (Avia Świdnik awansowała do I ligi). – Im więcej drużyn z województwa lubelskiego na tym poziomie rozgrywkowym, tym lepiej dla całej siatkówki w regionie. Będziemy mogli ponownie zagrać derby regionu, a dla kibiców derbowe starcia są przecież dodatkowo wielkim świętem.

źródło: inf. własna, Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę