Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kryspin Baran: Trudno znaleźć rozsądne argumenty za ligą 16-zespołową

Kryspin Baran: Trudno znaleźć rozsądne argumenty za ligą 16-zespołową

fot. Klaudia Piwowarczyk

Aluron CMC Warta Zawiercie w poprzednim sezonie zdobyła swój pierwszy medal PlusLigi. Teraz zawiercianie znajdują się już w gronie faworytów do medali rozpoczynających się w piątek rozgrywek. – Na 16 zespołów w tak mocnej lidze to bardzo wysoko. Natomiast skoro zdobyliśmy brązowy medal, oczywiście chciałoby się go utrzymać, a może i mieć wyższe ambicje. Ale nie odskakujemy, nie przewraca nam się w głowach – mówił w rozmowie z Interią prezes klubu z Zawiercia Kryspin Baran. 

Brązowy medal PlusLigi to z pewnością duży sukces klubu z Zawiercia. Na razie jednak celem Aluronu CMC Warty Zawiercie jest utrzymanie się w czołówce najlepszych ekip PlusLigi.– Strategicznie chcemy utrzymać się w pierwszej szóstce. Na 16 zespołów w tak mocnej lidze to bardzo wysoko. Natomiast skoro zdobyliśmy brązowy medal, oczywiście chciałoby się go utrzymać, a może i mieć wyższe ambicje. Ale nie odskakujemy, nie przewraca nam się w głowach. Chcemy zaistnieć w pierwszej szóstce: to oznacza, że klub jest wśród najlepszych. Czasem odrobina szczęścia czy pecha powoduje, że pozycja zmienia się o dwie lub trzy. Nie ma fiksowania się na cele w numerkach – przyznał Kryspin Baran.

Jego drużynę w tym sezonie czeka walka zarówno na parkietach PlusLigi, jak i Ligi Mistrzów, więc w okienku transferowym nie zabrakło wzmocnień. Jednym z nich jest pozyskanie Bartosza Kwolka. – “Kwola” męczyłem ze trzy lata, czekając na właściwy moment. Myślę, że niewielu zawodników wykazałoby tyle cierpliwości do problemów organizacyjnych klubu. Co sezon miał propozycje z wielu miejsc, ale honorowo nie chciał odchodzić w momencie problemów. A że te zdarzały się często, co roku nie odchodził. To trwało, trzeba było spokojnie zaczekać. Zaczekaliśmy i jestem zadowolony, że do nas dołączył. To zawodnik, którego obserwowaliśmy już od czasów SMS-u, jeszcze w pierwszej lidze. Mocny charakter, techniczny siatkarz, dużo wniesie do naszego zespołu – ocenił swojego nowego zawodnika prezes klubu.

Oprócz tego, że zespół będzie dzielił swoje siły na parkiety krajowe i europejskie, to dodatkowo PlusLiga została poszerzona do 16 zespołów, co nie podoba się sporej części siatkarskiego środowiska. – Dostrzegam walory marketingowe i byłem zwolennikiem rozszerzania przestrzeni marketingowej na inne kraje, ale zdecydowanie nie kosztem poszerzania ligi. Samo poszerzenie mi się nie podoba. Owoce tego zobaczymy chyba niedługo: napięty terminarz, granie wręcz każdego dnia tygodnia, spadająca oglądalność. Doświadczymy tego w tym sezonie. Słyszę głosy klubów, które głosowały za poszerzeniem, że błądziły i zmyliła je argumentacja marketingowo-patriotyczna. Domyślam się, że rok, dwa i wrócimy do węższej ligi. Zamieszanie było niepotrzebne. Dopinguję koncepcje, by poszerzać przestrzeń marketingową i kibicowską, ale jestem zwolennikiem prestiżowej ligi, złożonej z 12, maksymalnie 14 zespołów – ocenił Kryspin Baran i dodał: – Trudno znaleźć rozsądne argumenty za ligą 16-zespołową. Argumentowałem, pytając, czy rzeczywiście jedynym sposobem dopuszczenia do gry zespołu z Lwowa musi być poszerzenie ligi? Czy nie jesteśmy w stanie znaleźć innego rozwiązania, poprzez uczestniczenie tego klubu w pierwszej lidze czy inną formułę, która doprowadziłaby do sportowego rozstrzygnięcia? Nie tak dawno zawężaliśmy ligę z 16 do 14 zespołów, niektórzy na tym cierpieli, jak BBTS Bielsko-Biała. A gdy po kilku latach, pod zgłoszenie klubu zagranicznego, tę ligę poszerzamy, nie może to wyglądać poważnie z punktu widzenia kibiców. I nie jest pozytywnie odbierane. Ale myślę, że wrócimy do węższej formuły, bo argumentów za tym jest więcej niż przeciw – skwitował poszerzenie PlusLigi.

Aluron CMC Warta Zawiercie swój pierwszy mecz nowego sezonu rozegra w niedzielę, kiedy na własnym parkiecie zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów.

Cała rozmowa Damiana Gołębia w interia.pl

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę