Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Kwasowski: W play-off naprawdę się staraliśmy

Kamil Kwasowski: W play-off naprawdę się staraliśmy

Drużyna Stali Nysa miała w tym sezonie wzloty i wypadki. Siatkarze Daniela Plińskiego zakończyli sezon wśród ośmiu najlepszych drużyn, co jest dla nich bardzo dobrym wynikiem. – Muszę przyznać, że chłopaki zostawili kawał serducha w tym sezonie. Mieliśmy słabsze momenty, ale tak bywa – przyznał kapitan zespołu z Nysy, Kamil Kwasowski. Przed Stalą ostatni mecz w sezonie, który rozegra w Iławie.

Nyska hala po raz ostatni w tym sezonie gościła plusligowców. Przy okazji zebrani w niej kibice mogli obejrzeć zwycięstwo swojego zespołu. Stal w rywalizacji o 7. miejsce pokonała  Indykpol AZS Olsztyn. Mecz zakończył się w czterech setach i to siatkarze z Nysy są w lepszej sytuacji przed ostatnim starciem obu ekip. W przypadku zwycięstwa akademików w regularnym spotkaniu o klasyfikacji zdecyduje złoty set.

Stal w piątek oddała rywalom tylko jednego – drugiego seta. W nim akademicy z Olsztyna prowadzili od początku do końca. W pozostałych partiach to gospodarze nadawali ton boiskowym wydarzeniom. Miejscowi  w pełni wykorzystali atut swojej hali, bardzo dobrze zagrywając. Tylko asami serwisowymi Stal punktowała dziewięć razy. Po meczu przyszedł czas na pierwsze podsumowania.

Wynik drużyny ocenię na dobry. W play-off naprawdę się staraliśmy, była walka, przeciwnik był zdecydowanie lepszy. Muszę przyznać, że chłopaki zostawili kawał serducha w tym sezonie. Mieliśmy słabsze momenty, ale tak bywa. Sezon był długi, mecze były ciężkie. Mieliśmy, jak to normalne w trakcie sezonu, choroby, urazy, przeziębienia, wypadali zawodnicy. Mieliśmy swój kryzys,ale kibice nas wspierali i to było bardzo. Jako kapitan mogę tylko podziękować. Uważam, że to był bardzo dobry sezon w naszym wykonaniu. Tak naprawdę jeszcze się nie skończył, a my walczymy o 7. miejsce. Będę mieć super wspomnienia – ocenił Kamil Kwasowski. Kapitan Stali Nysa w piątkowym starciu zdobył 19 punktów. O jedno oczko więcej zapisał na swoim koncie Wassim Ben Tara, ale to Kwasowski otrzymał nagrodę dla MVP spotkania.

Rewanżowe starcie Stali i AZS-u w Iławie zaplanowano na poniedziałek. Jego początek o godzinie 17:30.

źródło: inf. prasowa, inf. własna