Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kajetan Kubicki: Nie graliśmy konsekwentnie

Kajetan Kubicki: Nie graliśmy konsekwentnie

Cuprum Lubin nie dało rady Projektowi Warszawa i w meczu 20. kolejki PlusLigi uległo wyżej notowanym rywalom 0:3. – Rywale nas dogonili i przechylili tego seta na swoją korzyść. W drugiej partii odjechali nam już na początku i było widać ich przewagę. Również w trzeciej odsłonie mieliśmy swoje szanse, których nie wykorzystaliśmy i nie graliśmy tak konsekwentnie, jak w poprzednim spotkaniu z Asseco Resovią – ocenił rozgrywający zespołu z Lubina, Kajetan Kubicki.

Cuprum Lubin w poprzedniej rundzie PlusLigi dość niespodziewanie pokonało Asseco Resovię 3:2, ale nie udało się powtórzyć tego wyniku w starciu z Projektem Warszawa. Gospodarze mieli jednak swoje szanse, jednak nie potrafili ich wykorzystać. – Mieliśmy swoje szanse, dobrze zaczęliśmy ten mecz i przez dłuższy kawałek pierwszego seta prowadziliśmy. Potem rywale nas dogonili i przechylili tego seta na swoją korzyść. W drugiej partii odjechali nam już na początku i było widać ich przewagę. Również w trzeciej odsłonie mieliśmy swoje szanse, których nie wykorzystaliśmy i nie graliśmy tak konsekwentnie, jak w poprzednim spotkaniu z Asseco Resovią – ocenił pojedynek we własnej hali rozgrywający Cuprum, Kajetan Kubicki.

Sporo problemów jego drużynie sprawiał Linus Weber, niemiecki bombardier stołecznego zespołu, który za występ w Lubinie otrzymał statuetkę MVP.  – Atakujący Projektu Warszawa zagrywał bardzo mocno i dawało to naszym rywalom spory komfort gry. To przy jego zagrywce warszawianie potrafili zrobić po cztery punkty w jednym ustawieniu i po takim fragmencie na pewno gra się luźniej – podsumował młody rozrywający zespołu prowadzonego przez Pawła Ruska.

Przed drużyną z Dolnego Śląska teraz trzy, bardzo ważne spotkania, które mogą sporo namieszać w dolnej części tabeli PlusLigi. Cuprum Lubin zmierzy się kolejno z Barkomem Każny Lwów, Ślepskiem Suwałki i GKS-em Katowice. – Na pewno nie zwieszamy głów, przed nami ważne dla nas mecze, w których możemy zgarnąć sporo punktów i to będzie dla nas najważniejsze – zapowiedział Kajetan Kubicki. Po 20 kolejkach PlusLigi jego drużyna zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli.

źródło: Cuprum Lubin TV, opr. własne