Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jędrzej Goss: Tylko ambitne cele prowadzą do rozwoju

Jędrzej Goss: Tylko ambitne cele prowadzą do rozwoju

fot. Zosia Cholewa

– Cieszę się, że taki kierunek został nadany temu klubowi. Gdy przychodziłem do niego dwa lata temu, to celem był awans do I ligi, teraz naszym zadaniem będzie znalezienie się w PlusLidze. Byłoby niesamowitym zaszczytem móc zrobić dwa awanse do wyższych klas rozgrywkowych z jednym klubem – powiedział Jędrzej Goss, atakujący LUK Politechniki Lublin.

LUK Politechnika Lublin jest przykładem klubu, który z roku na rok się rozwija. Jeszcze w sezonie 2018/2019 grała w II lidze, a już w najbliższych rozgrywkach chce wywalczyć awans do siatkarskiej elity. – Wszystko rozwija się w harmonijny sposób. Nic nie jest robione na hura. Są tworzone fundamenty do tego, żeby wznieść się na wyższy poziom. W pierwszym sezonie gry w Politechnice mieliśmy awansować do I ligi. Zrobiliśmy to, bo mieliśmy zespół, który nas do tego predestynował. W kolejnym sezonie naszym celem było znalezienie się w play-off. Zrobiliśmy nawet więcej, bo zajęliśmy trzecie miejsce, a kolejnym krokiem będzie awans do PlusLigi – powiedział Jędrzej Goss, dla którego sezon 2020/2021 będzie już trzecim spędzonym w barwach zespołu z Lublina.Działacze LUK Politechniki wysoko zawiesili poprzeczkę siatkarzom, bowiem otwarcie zakomunikowali, że interesuje ich tylko awans do PlusLigi. – Jest to naturalny kierunek rozwoju dla klubu. Jeśli zajmuje on trzecie miejsce w I lidze, a gdyby została rozegrana ostatnia kolejka rundy zasadniczej, to jestem przekonany, że drugie, to wiadomym jest, że w kolejnym roku musi postawić sobie ambitniejsze cele. Tylko takie prowadzą do rozwoju. Zawsze gra się o pełną pulę. Cieszę się, że taki kierunek został nadany temu klubowi. Gdy przychodziłem do niego dwa lata temu, to celem był awans do I ligi, teraz naszym zadaniem będzie znalezienie się w PlusLidze. Byłoby niesamowitym zaszczytem móc zrobić dwa awanse do wyższych klas rozgrywkowych z jednym klubem – zaznaczył atakujący lubelskiej drużyny, który nie ukrywa, że marzenia o PlusLidze będą go nakręcały do jeszcze cięższej pracy. – Pozytywną adrenalinę poczuję, kiedy zaczniemy przygotowania do sezonu, kiedy wrócimy do codziennej pracy. Ten cel będzie źródłem motywacji do tego, by ciężko pracować i spełnić pokładane w nas nadzieje – dodał.

Według Jędrzeja Gossa jednym z kluczy do sukcesu będzie „team spirit”. – Najważniejsze jest to, żebyśmy my zaczęli się dobrze rozumieć ze sobą. Oczywiście, atmosferę napędzają wyniki, ale w trudnych momentach ważne jest to, żeby ludzie w szatni się lubili. Gdy pojawia się kryzys i problem, to jedność potrafi dużo zmienić i spowodować, że zespół wraca na dobre tory i znowu zaczyna wygrywać – zakończył skrzydłowy Politechniki.

źródło: LUK Politechnika Lublin - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę