Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Japończycy z mistrzostwem Azji

Japończycy z mistrzostwem Azji

Zakończyła się 22. edycja mistrzostw Azji, w których zwyciężyła reprezentacja Japonii.  W finale turnieju rozgrywanego w Iranie, podopieczni Philippe’a Blaina pokonali gospodarzy 3:0. Najbardziej wartościowym zawodnikiem zmagań, wybrany został Yuki Ishikawa.

Japończycy zdobyli tym samym swój dziesiąty tytuł w mistrzostwach Azji. Ostatni raz dokonali tego w 2017 roku, ale kolejne dwie edycje wygrywali siatkarze z Iranu. W trakcie turnieju siatkarze z Kraju kwitnącej wiśni wygrali wszystkie spotkania, tracąc po drodze tylko jednego seta. W finale turnieju, bez straty seta pokonali gospodarzy – reprezentację Iranu.

Miano najlepszego gracza turnieju trafiło w ręce Yuki’ego Ishikawy, kapitana Japończyków. – Dzisiaj było najważniejsze spotkanie, a nasza drużyna stanęła na wysokości zadania i w finale rozegrała swój najlepszy mecz. Wciąż jest kilka obszarów, które możemy ulepszyć przed kwalifikacjami olimpijskimi. To najważniejszy cel sezonu i jeśli nadal będziemy grać w ten sposób, jestem pewien, że możemy wywalczyć kwalifikację –  powiedział po meczu Ishikawa.

NAJWAŻNIEJSZY CEL

Dla kadry Japonii obecny sezon jest bardzo udany. W rozgrywkach Ligi Narodów sięgnęli oni po historyczny brązowy medal, a teraz dołożyli do tego zwycięstwo w mistrzostwach Azji. Przed podopiecznymi Philippe’a Blaina pozostał jeszcze najważniejszy turniej sezonu, którym będą kwalifikacje olimpijskie. Zmagania rozpoczną się 30 września, a Japończycy będą gospodarzem turnieju.

Mecz o brązowy medal zakończył się zwycięstwem Katarczyków. W decydującym meczu pokonali oni reprezentację Chin 3:0. Dla Kataru jest to historyczny medal w tych rozgrywkach.