Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II-ligowa siatkówka wraca do Torunia

II-ligowa siatkówka wraca do Torunia

fot. Sławomir Kowalski

AZS UMK Toruń to trzeci, po siatkarkach Sokoła Mogilno i Pałacu II Bydgoszcz, zespół z województwa kujawsko-pomorskiego w grupie pierwszej II ligi, który w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować ten region. Drużyna z grodu Kopernika wywalczyła awans zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach wojewódzkich w momencie rozpoczęcia pandemii.

AZS UMK Toruń w III-ligowych rozgrywkach prowadziła trenerka Joanna Kaczmarek. W nowym sezonie akademiczkami z Torunia zaopiekuje się jednak inny szkoleniowiec. Po czterech latach przerwy na szczebel centralny wraca były trener Budowlanych Toruń – Mariusz Soja. – Nasz awans do II ligi jest dość szczęśliwy. Zakończyliśmy rozgrywki w województwie na pierwszym miejscu i dzięki pandemii dostaliśmy propozycję awansu do II ligi, z której skorzystaliśmy – opowiada nowy szkoleniowiec AZS-u UMK. – Siatkówka w Toruniu podupadła w ostatnich 2-3 latach. Gdy pojawiła się szansa, aby wróciła na szczebel centralny, długo się nie zastanawiałem. Doszedłem do porozumienia z władzami uczelni. Mam nadzieję, że to będzie bardzo fajny, ciekawy projekt. Zakładamy, że utrzymanie w II lidze jest bardzo realne, chociaż nikt nie wie, jak to wszystko po pandemii lub nawet cały czas w jej trakcie będzie wyglądało – dodaje Mariusz Soja.Znany jest już terminarz rozgrywek II ligi. AZS UMK zainauguruje sezon od wyjazdowego pojedynku z Gedanią Gdańsk. – Wierzę, że rozgrywki rozpoczną się w terminie. W sierpniu planujemy około dwutygodniowy obóz dochodzeniowy w Toruniu. Będziemy mieć możliwość sprawdzenia nowych siatkarek, które pojawią się w klubie. Mam nadzieję, że będą to ciekawe zawodniczki, które chciałyby jednocześnie podjąć studia na UMK. Trudno na razie mówić o planach sparingowych, ale chcielibyśmy rozegrać kilka meczów we wrześniu przed startem rozgrywek – opowiada trener Soja. – Na pewno będziemy bazować na składzie, który brał udział w rozgrywkach III ligi. Gra w II lidze to jednak większe obciążenie. Zobaczymy, ile dziewczyn wyrazi chęć reprezentowania AZS UMK na tym poziomie rozgrywek. Kadrę zespołu będą stanowiły głównie studentki UMK. Część zespołu będzie opierała się na siatkarkach Budowlanych – podkreśla.

44-letni szkoleniowiec doskonale zna część zawodniczek, ponieważ trenował je w ostatnich latach w grupach młodzieżowych Budowlanych Toruń. Mimo podjęcia pracy z zespołem seniorek AZS-u UMK, nie zapomina o szkoleniu młodzieży. – Wraz z dyrektorem Michałem Dąbkowskim utworzyliśmy MUKS X LO Toruń. Chcemy stworzyć struktury współpracy pomiędzy szkołą średnią a AZS-em UMK. Władze uczelni już to zaakceptowały. Zawodniczki X LO będą miały możliwość kontynuowania kariery w zespole II-ligowym. Pod moją opieką znajdą się juniorki MUKS-u X LO Toruń. Zespoły kadetek i młodziczek poprowadzi była siatkarka – Zuzanna Gapińska. Do tego mamy jeszcze w kadrze szkoleniowej doświadczonego trenera Jerzego Wawrzyna – kończy Mariusz Soja.

AZS UMK swoje spotkania domowe w rozgrywkach II-ligowych będzie w większości rozgrywać w nowej hali uczelnianej. Część meczów będzie się odbywać w hali X LO w Toruniu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved