Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czy pierwsze mecze ukształtują układ tabeli na dłużej?

II liga M: Czy pierwsze mecze ukształtują układ tabeli na dłużej?

Kręci się meczowa karuzela w II lidze mężczyzn. W weekend w tej klasie rozgrywkowej nie brakowało ciekawych pojedynków. Po kolejnej serii spotkań powoli układ tabel w poszczególnych grupach nabiera kształtu, chociaż wiadomo, że jest to dopiero początek sezonu i jeszcze może dojść do wielu przetasowań.

Drużyny z pierwszej grupy mają za sobą mecze trzeciej kolejki. Świetną dyspozycję utrzymuje zespół LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz, który ponownie nie stracił nawet seta, tym razem pokonując 3:0 Stoczniowca Gdańsk. Nowa drużyna na mapie II ligi – Anioły Toruń również radzi sobie bardzo dobrze, w weekend pokonała 3:1 Konspol Słupca.

Mniej szczęścia miał drugi toruński zespół – AZS UMK Toruń, który musiał uznać wyższość Wilków Wilczyn. Zadowoleni mogą być kibice Sobieskiego Żagań, który odkuł się po porażce z 2. kolejki i w miniony weekend pokonał SKS Gorzów Wlkp. 3:1. W dwóch meczach doszło do tie-breaka. Dwa punkty wywalczyły ekipy Astry Nowa Sól, która wygrała z Jokerem Powiat Pilski, oraz Energetyk Poznań, który pokonał Trefla II Gdańsk.

Zespoły z drugiej grupy również mają za sobą mecze trzeciej kolejki. Liderem tabeli jest BAS Białystok, który pokonał na wyjeździe Arkę Tempo Chełm bez straty seta. Dwa miejsca za BAS-em plasują się siatkarze Lotnika Łęczyca, triumfatorzy meczu z Trójką Międzyrzec Podlaski. Trzy spotkania zakończyły się wynikiem 3:1, a zwycięsko z nich wyszły zespoły Sparty Grodzisk Maz., MOS Wola Warszawa i Centrum Augustów. Najtrudniejsze zadanie mieli augustowianie, którzy aż dwa sety rozegrali na przewagi. Zadowoleni mogą być również zawodnicy Metro Warszawa, którzy wyrwali dwa punkty w meczu z Huraganem Wołomin.

W grupie 3. zespoły mają już za sobą spotkania czwartej kolejki. Pauzował zespół Ikara Legnica, a najwięcej emocji przyniósł pojedynek Legionu Skalmierzyce z Chełmcem Wałbrzych. Trzeci i czwarty set zespoły rozegrały na przewagi, nerwów nie brakowało też w tie-breaku, w którym ostatecznie 15:13 wygrali gospodarze. Na pozycji lidera są siatkarze AZS-u Częstochowa, którzy pokonali 3:0 Volley Miasteczko Śląskie. Pewne wygrane odniosły również ekipy Volley Jelcz-Laskowice, WKS-u Wieluń i Czarnych Rząśnia. Niespodzianką może być wygrana 3:1 niżej notowanego SMS-u PZPS II Spała nad Eco-Team AZS STOELZLE Częstochowa.

Spotkania czwartej serii mają za sobą również zespoły z grupy czwartej. Ekipa Extransu Sędziszów Małopolski pokonała Volley Rybnik 3:0 i plasuje się na pozycji lidera. Jak dotąd drużyna Extransu straciła tylko jednego seta. Tuż za nimi plasuje się MCKiS Jaworzno. Wicelider wygrał z Karpatami Krosno 3:0, ale w drugim secie triumfował dopiero po walce na przewagi. Seta nie straciły również zespoły Kępy MOSiR Dębica i MOSiR-u Jasło. Błękitni Ropczyce wprawdzie stracili seta z MKS-em II Będzin, ale w wygranych partiach ich przewaga była bardzo wyraźna. Ważne zwycięstwo odniósł MKS Andrychów, który awansował z 6. na 4. miejsce. Wygraną po walce w tie-breaku odniósł TKS Tychy, pokonując AKS V LO Rzeszów.