Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zmiany w TOP 3 poszczególnych grup

II liga K: Zmiany w TOP 3 poszczególnych grup

fot. Gwardia Wrocław

Za nami kolejny weekend z drugoligową siatkówką kobiet. Ze wszystkich meczów rozegranych w tej kolejce tylko trzy zakończyły się po pięciosetowej walce. Nie zabrakło przetasowań w top 3 każdej z grup, a w dwóch nastąpiła zmiana lidera. 

W grupie 1. najtrudniejsze spotkanie stoczyły zespoły Pałacu II Bydgoszcz i UKŻPS Kościan. Wprawdzie po pierwszych dwóch setach 2:0 prowadziły gospodynie, ale w trzeciej partii siatkarki UKŻPS-u ruszyły do walki i wykazały się hartem ducha. Swoją wolę walki przełożyły na wynik. Najpierw doprowadziły do tie-breaka, a w nim wygrały na przewagi 16:14.Pozostałe mecze rozstrzygnęły się w trzech setach. Porażka kosztowała bydgoszczanki spadek z miejsca drugiego na trzecie w klasyfikacji grupy pierwszej. Tabelę zamyka zespół SMS-u Police.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 1 II ligi kobiet

W grupie 2. za niespodziankę możemy uznać porażkę Sparty Warszawa z Krótką Mysiadło. Wyżej notowane warszawianki zdołały po porażce w pierwszym secie wyrównały stan meczu, a w kolejnych dwóch partiach znów górą były gospodynie. Przedostatni w tabeli AZS Warszawa urwał z kolei seta LTS Legionovii Legionowo. Z pozycji faworyta wywiązały się zespoły AZS UMCS Lublin i Nike Węgrów, które wygrały swoje mecze 3:0. Siatkarki Nike dzięki swojej wygranej i porażce Sparty wskoczyły na 3. miejsce w tabeli. Mecz Ósemki Siedlce z ŁKS-em II Łódź został przełożony na 1 grudnia.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 2 II ligi kobiet

W grupie 3. nadal świetnie spisuje się zespół MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych. Wałbrzyszanki pokonały 3:0 MKS Dąbrowa Górnicza i nie pozwoliły rywalkom na rozwinięcie skrzydeł. Dzięki tej wygranej i porażce Energi MKS II Kalisz Chełmiec wskoczył na 1. miejsce w tabeli. Z pozycji lidera spadły natomiast kaliszanki, które musiały uznać wyższość Sokoła 43 Katowice. Ważne punkty do ligowej tabeli zdobył zespół Sari Żory, który wygrał 3:0 z wyżej notowanym Volley Chrząstowice.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 3 II ligi kobiet

W Tomaszowie Lubelskim cieszą się z objęcia pozycji lidera tabeli. Zawodniczki Tomasovii w ten weekend rozegrały aż dwa mecze. W sobotę w ramach 8. kolejki wygrały 3:0 z KSZO Ostrowiec Św., a dzień wcześniej zmierzyły się awansem z SMS-em PZPS II Szczyrk i też odniosły wygraną 3:0. Uczennice ze Szczyrku po porażce z Tomasovią rozegrały jeszcze spotkanie, tym razem w ramach regularnej kolejki. Marba Sędziszów Małopolski również była wymagającym rywalem, ale tym razem siatkarki SMS-u mocno się postawiły i wygrały 3:2. Pięciosetowe spotkanie rozegrały również Silesia Volley Mysłowice i Wisła Kraków, a górą były gospodynie z Mysłowic.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. 4 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2021-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę