Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Holenderka przeniosła się do Palmberg Schwerin

Holenderka przeniosła się do Palmberg Schwerin

fot. Klaudia Piwowarczyk

SSC Palmberg Schwerin podpisał kontrakt z reprezentantką Holandii Elles Dambrink. – Elles to młoda zawodniczka, która gra na pozycji atakującej. Dla leworęcznej siatkarki jest to ogromna zaleta. W kadrze pokazała dobitnie, że potrafi grać na najwyższym światowym poziomie. Teraz przyjeżdża do nas, by dalej się rozwijać i dojść do profesjonalnej siatkówki – powiedział o nowym nabytku trener Felix Koslowski.

Elles Dambrink urodziła się 22.06.2003 i ma 188 cm wzrostu. Karierę zawodową rozpoczęła w holenderskim Laudame Financials VCN, gdzie spędziła dwa sezony. W sezonie 2021/22 występowała w Team 22, drużynie stworzonej z myślą o młodych, utalentowanych holenderskich zawodniczkach, której celem jest wywalczenie sobie miejsca w kadrze narodowej. Dambrink, która zdobyła również nagrodę Ingrid Visser dla najbardziej utalentowanej siatkarki w tamtym czasie osiągnęła to. 19-latka wzięła udział w mistrzostwach świata z reprezentacją Holandii U20. Od 2021 roku jest także członkinią seniorskiej kadry narodowej Holandii i brała z nią udział w mistrzostwach Europy 2021.Elles to młoda zawodniczka, która gra na pozycji atakującej. Dla leworęcznej siatkarki jest to ogromna zaleta. W kadrze pokazała dobitnie, że potrafi grać na najwyższym światowym poziomie. Teraz przyjeżdża do nas, by dalej się rozwijać i dojść do profesjonalnej siatkówki – powiedział o nowym nabytku trener Felix Koslowski.

Po mistrzostwach świata siatkarka zrobiła sobie przerwę od rywalizacji, by dokończyć studia ekonomiczne w Nijmegen, dlatego nie miała kontraktu z żadną drużyną i przeszła specjalne szkolenie Holenderskiego Związku Piłki Siatkowej. Dambrink podejmuje teraz nowe wyzwanie i po raz pierwszy wyjeżdża za granicę.

– Ze względu na wysoki i profesjonalny poziom siatkówki oraz entuzjastyczną publiczność, wolałam grać dla niemieckiej drużyny!. Po inspirującej wymianie zdań z Felixem Koslowskim i kilku świetnych rozmowach z Indy Baijens, moja decyzja została podjęta – powiedziała Dambrink. – Chcę poprawić swoje indywidualne umiejętności. Nie mogę się więc doczekać treningu pod okiem Felixa. Moja rola w Schwerinie jest oczywiście określona przez sztab szkoleniowy. Mam nadzieję, że jak najszybciej dołączę do zespołu. Moim celem jest wniesienie energii do drużyny i wykorzystanie moich umiejętności strzeleckich i defensywnych – powiedziała o swoich planach holenderska atakująca.

 

źródło: schweriner-sc.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę