Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Eva Pavlović-Mori: Mam nadzieję, że zrealizujemy tegoroczne cele

Eva Pavlović-Mori: Mam nadzieję, że zrealizujemy tegoroczne cele

fot. Michał Szymański

Pod wodzą nowego trenera Marco Bonitty reprezentacja Słowenii kobiet rozpoczęła przygotowania do Europejskiej Srebrnej Ligi, w której o miejsce w Złotej Lidze zmierzy się ze Szwecją, Estonią, Portugalią i Luksemburgiem. Na zaproszenie odpowiedziały wszystkie siatkarki z szerszej listy.

Marco Bonitta już nie może doczekać się współpracy z mocno odmłodzoną drużyną narodową. – Jestem bardzo zmotywowany do pracy. Mieliśmy trochę problemów, ale udało nam się wszystko rozwiązać i jestem pewien, że wykorzystamy pierwszą część przygotowań w Kranjskiej Gorze i dobrze przygotujemy się do Srebrnej Ligi, a także do całego sezonu kadrowego. Pierwsze trzy dni wykorzystamy na lepsze poznanie zawodniczek i sprawdzenie, w jakim stanie przyszły na przygotowania. Nie chcę zbyt intensywnego początku. Naszym głównym celem będzie stworzenie systemu gry w tym okresie, poznanie ról w zespole oraz zasad. Więc nic specjalnego, bo pierwsze mecze przygotowawcze czekają na nas już za dwa tygodnie i nie mamy czasu na nic innego.



W okresie przygotowań reprezentacja Słowenii dwukrotnie zmierzy się z Chorwacją, potem ze Słowacją i Czechami, a swój pierwszy oficjalny mecz w Srebrnej Lidze rozegra 25 maja w Mislinji, kiedy zmierzy się z Luksemburgiem. – Bardzo dobrze, że udało nam się zdobyć takich przeciwników na okres przygotowań, ponieważ już w ich trakcie musimy porównywać się z lepszymi od nas drużynami narodowymi. Tylko w ten sposób możemy podnieść nasz poziom. Ale nie sądzę, że jesteśmy daleko w tyle i dlatego wszystkie te mecze będą dla nas bardzo ważne – dodał Bonitta.

Wśród najbardziej doświadczonych reprezentantek jest 26-letnia prezenterka Eva Pavlović-Mori. – Rozpoczęliśmy przygotowania i mamy wiele nowych, bardzo młodych zawodniczek. Zobaczymy, jaka jest sytuacja i gdzie jesteśmy. Mam nadzieję, że zrealizujemy tegoroczne cele, które są wysokie, dlatego nie mogę się doczekać startu.

W wieku szesnastu lat Maša Pucelj jest jedną z najmłodszych siatkarek na liście Bonity, która do tej pory sprawdziła się w młodych reprezentacjach Słowenii. – Mam nadzieję, że z tego doświadczenia wyniosę jak najwięcej. Myślę też, że to dobrze, że drużyna narodowa jest młodsza, bo musimy pracować z młodymi zawodnikami i popychać ich do przodu.

Mirta Velikonja Grbac odegrała ważną rolę w Srebrnej Lidze Europejskiej w zeszłym sezonie i również tym razem rozpoczyna przygotowania z dużymi oczekiwaniami. – Mamy naprawdę młody zespół, ale bardzo duży potencjał. Mamy dużo pracy do wykonania i myślę, że dobrą pracą przyjdą dobre wyniki. Celem nas wszystkich jest awans do Złotej Ligi i Mistrzostw Europy i myślę, że dziewczyny znają się już na tyle dobrze, że możemy stworzyć drużynę z dobrą energią. Wszystko będzie zależało od nas, ile będziemy gotowi zainwestować i zrobić. Myślę, że możemy osiągnąć wszystko. Mam wysokie oczekiwania.

Reprezentacja narodowa Słowenii będzie przygotowywać się w Kranjskiej Gorze do 11 maja, a 13 maja po raz pierwszy zmierzy się w Varaždinie z Chorwacją. Mecze przygotowawcze ze Słowacją odbędą się 18 i 19 maja w Kranjskiej Gorze, a z Czechami Słowenki zagrają 21 i 22 maja w Mislinji.

źródło: inf. własna, odbojka.si

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę