Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Ebrar Karakurt: Marzę o złocie igrzysk olimpijskich

Ebrar Karakurt: Marzę o złocie igrzysk olimpijskich

fot. FIVB

Ebrar Karakurt ma dopiero 21 lat, ale na jej koncie nie brakuje trofeów. Wśród nich są chociażby dwa medale mistrzostw Europy – srebro z 2019 i brąz z 2021 roku. Atakująca reprezentacji Turcji przyznała, że marzy o olimpijskim złocie. – Igrzyska olimpijskie w Paryżu? Wierzę, czemu nie? 

W 2021 roku Ebrar Karakurt, już jako jedna z najlepszych zawodniczek na świecie, zdecydowała się opuścić ligę turecką i podpisała kontrakt z włoskim Igorem Gorgozola Novara. Rywalizacja w tej mocnych rozgrywkach oznacza wiele pracy i poświęceń. – Dużo treningu, dużo stresu, rozczarowań, a czasami szczęścia – powiedziała atakująca.Młoda zawodniczka nie ukrywała, że zawodowy sport na wysokim poziomie wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. – Myślę, że sportowa rywalizacja oznacza wielkie poświęcenia. Poświęcasz swoją rodzinę i wielu ludzi wokół siebie. Jestem osobą, która tęskni za rodzina i spotkaniami z przyjaciółmi, wakacjami. To są sprawy, których żałuję.

Mimo rezygnacji z wielu aspektów życia prywatnego, Ebrar Karakurt uparcie dąży do osiągnięcia sportowych celów. Jednym z nich jest złoty medal igrzysk olimpijskich. – Od najmłodszych lat marzę o tym sukcesie. Igrzyska olimpijskie w Paryżu? Wierzę, czemu nie? 

Póki co w dorobku 21-letniej atakującej są m.in. dwa medale mistrzostw Europy, złoto mistrzostw świata z kadrą do lat 23, mistrzostwo Turcji czy złoty medal Klubowych Mistrzostw Świata. W 2019 roku została wybrana najlepszą atakującą Ligi Narodów.

Karakurt wyróżnia się na boisku nie tylko umiejętnościami. Eksperymentuje również z wyglądem, a podczas ostatnich turniejów zdecydowała się ufarbować włosy na różowo. Zawodniczka przyznała, że nie stoi za tym nic głębszego. – To do mnie pasuje, więc to robię. Dużo myślałam, czy jest to godne zachowanie, czy nie, ale chcę robić to, co będzie mi odpowiadać  – zakończyła.

źródło: inf. własna, voleybol.org.tr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę