Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Chińska rozgrywająca zastąpi Macris Carneiro w Fenerbahce?

Chińska rozgrywająca zastąpi Macris Carneiro w Fenerbahce?

fot. AVC

Wszystko wskazuje na to, że Macris Carneiro po zakończeniu obecnego sezonu przeniesie się z Fenerbahce Opet Stambuł do THY Stambuł. Ma być to powiązane z przejściem do tego klubu szkoleniowca reprezentacji Brazylii – José Roberto Guimarãesa. Władze Fenerbahce chcą pozyskać w jej miejsce godną następczynię. Według voleybolmagazine.com ma nią być Yao Di, która aktualnie jest zawodniczką Savino Del Bene Scandicci.

Co ciekawe, zarówno dla Macris Carneiro, jaki Yao Di sezon 2022/2023 jest pierwszym w karierze, gdy grają w europejskich klubach.Yao Di do tej pory grała w chińskim Tianjin, z którym zdobyła tytuł mistrzyń kraju. Był to jej siódmy tytuł mistrzowski w lidze chińskiej. Ma na swoim koncie również dwa klubowe mistrzostwa Azji. Niespełna 31-letnia zawodniczka w 2017 roku otrzymała tytuł najlepszej rozgrywającej ligi chińskiej.

Na poziomie międzynarodowym Yao Di był wybrana najlepszą rozgrywającą mistrzostw świata do lat 20 w 2011 roku, potem taki sam tytuł zdobyła w MŚ do lat 23. W 2013 roku zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Chin, z którą w kolejnych latach zdobywała Puchar Świata i Puchar Wielkich Mistrzów.

Chińska rozgrywająca została siatkarką Savino Del Bene Scandicci po tym, gdy włoską drużynę opuściła reprezentantka Włoch i najlepsza rozgrywająca mistrzostw świata w 2018 roku, Ofelia Malinov.

źródło: inf. własna, voleybolmagazine.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę