Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bartłomiej Dąbrowski: W tym klubie celem zawsze będzie medal

Bartłomiej Dąbrowski: W tym klubie celem zawsze będzie medal

fot. Michał Szymański

– Wicemistrzostwo Polski osiąga się przede wszystkim ciężką i mądrą pracą. Pamiętam, że kiedy ogłaszaliśmy transfery na ten sezon wiele osób mówiło, że Developres się osłabił i wypadnie z czwórki. Mieliśmy więc wiele motywacji ze sztabem, aby ten zespół grał jak najlepiej, cieszył oko kibica, a dziewczyny realizowały marzenia – podsumował sezon drugi trener Developresu SkyRes Rzeszów Bartłomiej Dąbrowski. 

– Cieszę się, że na koniec to się udało. Co prawda serducho trochę boli, bo byliśmy bardzo blisko złotego medalu. W całokształcie jednak ten sezon był udany, bo oprócz medalu dziewczyny zrobiły postęp, co zaowocowało między innymi powołaniami do reprezentacji – dodał asystent Stephane’a Antigi.Szkoleniowiec w wywiadzie dla klubowych mediów wspominał najlepsze momenty w sezonie. – Najlepszym momentem sezonu była reakcja zespołu po porażce półfinałowej z ŁKS-em. Byliśmy mocno pod ścianą, ale przed jednym z treningów porozmawialiśmy w drużynie i zobaczyliśmy ogień w oczach, którego nam momentami brakowało. To wtedy z powrotem uwierzyliśmy, że pomimo tego, że przegrywamy, to nie jest koniec i pojedziemy do Łodzi pokazać kawał dobrej siatkówki i tak było. Drugim takim momentem jest mecz z Radomką na wyjeździe, gdzie wyszliśmy po pierwszej kwarantannie i mieliśmy sześć lub siedem urazów. Pierwszy trening „sześć na sześć” przeprowadziliśmy dopiero w Radomiu dzień przed meczem. Przegrywaliśmy tam 1:2, ale zespół tak wierzył i walczył, że odwróciliśmy losy tego spotkania. 

Trener przyznał, że nie potrzebuje żadnej dodatkowej motywacji do pracy. Sama obecność w takim klubie jak Developres wymusza bowiem bycie zmotywowanym przez cały czas. – W tym klubie celem zawsze będzie medal. To jest motywujące bez dwóch zdań i nie trzeba dodatkowej motywacji, bo wiemy, w jakim jesteśmy klubie. Po drugie klub robi wszystko, żebyśmy mieli jak najlepsze warunki do pracy. My jako sztab nie musimy się przejmować niczym poza siatkówką, bo klub zapewnia nam wszystko, co jest konieczne. W tym roku ogromną motywacją było też to, że mieliśmy dużo młodych siatkarek i jako sztab chcieliśmy je rozwinąć, żeby ich potencjał wybuchł i tak się stało. 

źródło: Developres Rzeszów - Youtube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę