Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Kaczmar i Magdalena Hawryła zakończyły karierę

Anna Kaczmar i Magdalena Hawryła zakończyły karierę

fot. Michał Szymański

W środę #VolleyWrocław zakończył sezon 2021/22, ostatecznie zajmując dziewiątą lokatę na koniec rozgrywek TAURON Ligi. Ostatni mecz biało-zielonych był jednocześnie pożegnaniem z karierą sportowca dla dwóch siatkarek – Anny Kaczmar i Magdaleny Hawryły.

Anna Kaczmar to rozgrywająca, która większość swojej kariery spędziła w najlepszych polskich klubach, zdobywając w ich barwach niemal dziesięć medali mistrzostw Polski. Dwukrotnie zdobyła Puchar Polski, a także Puchar CEV. Wraz z reprezentacją Polski zdobyła również brązowy medal Letniej Uniwersjady w 2009 roku.Ostatni sezon spędziła w #VolleyWrocław, gdzie pełniła rolę pierwszej rozgrywającej. Grę zespołu prowadziła w 25 meczach, czyli wszystkich, które wrocławianki rozegrały w ramach TAURON Ligi i TAURON Pucharu Polski Kobiet. W większości z nich wychodziła w pierwszej szóstce. Po zakończeniu sezonu postanowiła, że dwumecz z Energą MKS Kalisz był jej ostatnim występem w roli profesjonalnej siatkarki.

Myślałam chwilę, co powiedzieć, by podsumować swoją karierę. Być może jest jeszcze za wcześnie na takie rzeczy, bo nie przychodzi mi nic do głowy. Gra w siatkówkę to dotychczas była większa część mojego życia. Część, która mnie ukształtowała. Praca z ludźmi, szczególnie tymi trudnymi, dała mi ostatecznie dużo dobrego. Nauczyła mnie dyscypliny, szacunku, pracy w grupie. To jest doświadczenie, które – myślę – nie dałoby się nigdzie indziej uzyskać. Dziękuję każdej osobie, którą spotkałam w swojej karierze. Nie był to łatwy czas, dlatego jestem dumna, że grałam tyle lat, mimo tych przeciwności. Teraz czas na nowy rozdział– powiedziała Anna Kaczmar.

Drugą zawodniczką, która postanowiła zakończyć karierę jest Magdalena Hawryła. Środkowa większość swojej kariery spędziła w zespole z Rzeszowa, świętując z nim największe sukcesy. Na swoim koncie ma trzy medale mistrzostw Polski. Ostatnie dwa sezony spędziła w Bydgoszczy i we Wrocławiu, gdzie starała się odbudować po kontuzji kolana. W ostatnich meczach w biało-zielonych barwach udowodniła swoją wartość na boisku.

To koniec mojej przygody z siatkówką. Na pewno będę miło wspominać ten czas i wspaniałych ludzi, których poznałam przez te 16 lat kariery. Jestem bardzo szczęśliwa, że ostatnie mecze zagrałam w barwach #VolleyWrocław oraz zakończyłyśmy ten ciężki sezon dwoma zwycięstwami. Teraz czas na nowe wyzwania, ale oczywiście będę śledzić, co się dzieję na siatkarskich parkietach – podsumowała Magdalena Hawryła.

źródło: volleywroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę