Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Alexandra Dascalu: Żałuję, że nie dołączyłam do Pałacu wcześniej

Alexandra Dascalu: Żałuję, że nie dołączyłam do Pałacu wcześniej

fot. gettyimages

– W ubiegłym sezonie kontaktował się ze mną trener Piotr Matela i krótko po rozpoczęciu sezonu żałowałam, że nie dołączyłam do bydgoskiego klubu. W tym roku drugi raz nie popełniłam tego samego błędu i cieszę się, że jestem siatkarką KS Pałac Bydgoszcz – powiedziała Alexandra Dascalu, nowa atakująca bydgoszczanek.

Dlaczego zdecydowałaś się grać w TAURON lidze i jaki był najważniejszy powód, dla którego wybrałaś Bydgoszcz?Alexandra Dascalu: – Myślę, że rozgrywki w Polsce bardzo się różnią od tego, z czym miałam do czynienia w mojej dotychczasowej karierze. W TAURON lidze gra dużo wysokich i silnych zawodniczek, więc wierzę, że grając tutaj będę mogła rozwinąć swoje umiejętności. Gra w Polsce jest dla mnie wyzwaniem i jestem nim bardzo podekscytowana.

Jeśli chodzi o powód, dla którego wybrałam grę w Pałacu, w ubiegłym sezonie kontaktował się ze mną trener Piotr Matela i krótko po rozpoczęciu sezonu żałowałam, że nie dołączyłam do bydgoskiego klubu. W tym roku drugi raz nie popełniłam tego samego błędu i cieszę się, że jestem siatkarką KS Pałac Bydgoszcz.

Co możesz zaoferować swojemu nowemu klubowi?

– Mogę powiedzieć, że cechuje mnie pracowitość, uparte dążenie do celu i profesjonalne podejście do uprawiania sportu. Wierzę, że moja obecność w zespole pomoże w zajęciu wyższego miejsca w lidze niż w poprzednim sezonie. Analizując moje parametry jako siatkarki można zauważyć, że nie jestem bardzo wysoka (184 cm-przyp.red.). A skoro nie mogę polegać wyłącznie na moim wzroście, staram się nadrabiać techniką i szybkością. Lubię szybką grę. Potrafię zdobyć punkt na wiele różnych sposobów. Wierzę, że uda mi się to udowodnić podczas gry dla Pałacu i tym samym zyskać sympatię jego kibiców.

Jaki jest twój cel na ten sezon?

– Nie będę oryginalna, ale jako sportowiec chciałabym, aby każdy mój kolejny sezon był lepszy od poprzedniego. Mam tu na myśli zarówno dyspozycję indywidualną, jak i całego zespołu. Poza tym uważam, że na ustalenie bardziej precyzyjnych celów przyjdzie czas, kiedy już cała drużyna będzie mogła spotkać się z trenerem.

 Co wiesz o Polsce i o Bydgoszczy?

– Przyznaję, że wiem niewiele. Nigdy nie byłam w Polsce, więc mam dużo do poznania i tyle samo do odkrycia. W ostatnim czasie zaczęłam szukać informacji na temat Bydgoszczy i wygląda naprawdę ładnie. Poza tym wiem ze sprawdzonego źródła, że Stephane Antiga lubił mieszkać w Bydgoszczy, więc i ja nie mogę się doczekać zwiedzania miasta.

Jakie jest twoje hobby? Jak spędzasz czas wolny?

– Kocham czytać książki! To moje największe hobby. Niestety nie umiem czytać po polsku, ale zaczęłam się już uczyć waszego języka. Nie spodziewam się, że będę biegle mówić po polsku, ale wierzę, że uda mi się go opanować choćby w stopniu komunikatywnym. Kiedy nie gram w siatkówkę i nie czytam książek, lubię gotować. Uwielbiam też podróżować (oczywiście nie podczas trwania sezonu) i oglądać filmy.

źródło: Pałac Bydgoszcz - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved