Ligi polskie>sezon 2019/2020>PlusLiga > runda zasadnicza
O miejscu w tabeli decydują kolejno: zdobyte punkty, liczba wygranych meczów, stosunek setów wygranych do przegranych, stosunek małych punktów zdobytych do straconych, bezpośredni mecz między drużynami.
Play-off: Zespoły z miejsc 1-8 zagrają w play-off do 2 zwycięstw( 1-8; 2-7; 3-6; 4-5). Finały i mecze o 3. miejsce do 3 zwycięstw.
Mecze o miejsca 9-12: Zespoły z miejsc 9-10 i 11-12 zagrają dwumecz o miejsca 9-10 i 11-12. (w przypadku wyniku 1:1, o zwycięstwie zdecyduje „złoty set”)
Miejsce 13: Zespół, który zakończy rundę zasadniczą na 13, miejscu, zostanie na nim sklasyfikowana na koniec sezonu
Spadek z ligi: Zespół, który zakończy rundę zasadniczą na 14. miejscu, opuszcza PlusLigę i w sezonie 2020/21 zagra w I lidze.
z powodu pandemii koronawirusa w sezonie 2019/2020 rozgrywki zostały przerwane
9. kolejka: 07-12-2019
gospodarz | gość | wynik | wyniki setów | |
---|---|---|---|---|
07-12-2019 20:30 | Czarni Radom | Ślepsk Suwałki | 2:3 | 18:25, 25:20, 25:23, 18:25, 7:15 |
08-12-2019 14:45 | Skra Bełchatów | Aluron Virtu Zawiercie | 3:0 | 25:21, 25:17, 25:20 |
07-12-2019 14:45 | GKS Katowice | Verva Warszawa | 2:3 | 23:25, 25:21, 28:26, 23:25, 14:16 |
06-12-2019 20:30 | Resovia Rzeszów | Jastrzębski Węgiel | 0:3 | 12:25, 20:25, 15:25 |
08-12-2019 12:30 | Trefl Gdańsk | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1:3 | 23:25, 25:19, 34:36, 17:25 |
07-12-2019 17:30 | AZS Olsztyn | MKS Będzin | 2:3 | 25:23, 22:25, 25:15, 21:25, 13:15 |
06-12-2019 17:30 | Cuprum Lubin | BKS Visła Bydgoszcz | 3:0 | 25:19, 25:16, 25:20 |
przejdź do kolejki: 8 | przejdź do kolejki: 10 |
tabela po 9. kolejce
miejsce | drużyna | mecze | punkty | sety | małe punkty |
---|---|---|---|---|---|
1 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 9 | 26 | 27:6 | 824:746 |
2 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 9 | 22 | 25:10 | 814:752 |
3 | Jastrzębski Węgiel | 9 | 20 | 21:9 | 705:625 |
4 | PGE Skra Bełchatów | 9 | 19 | 22:14 | 827:779 |
5 | Indykpol AZS Olsztyn | 9 | 16 | 22:18 | 904:858 |
6 | Trefl Gdańsk | 9 | 14 | 20:18 | 874:875 |
7 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 9 | 12 | 16:19 | 773:794 |
8 | GKS Katowice | 9 | 12 | 20:23 | 927:932 |
9 | Cuprum Lubin | 9 | 11 | 16:19 | 744:770 |
10 | MKS Ślepsk Malow Suwałki | 9 | 10 | 14:21 | 780:782 |
11 | Asseco Resovia Rzeszów | 9 | 10 | 16:21 | 775:823 |
12 | Cerrad Enea Czarni Radom | 9 | 10 | 15:21 | 770:809 |
13 | BKS Visła Bydgoszcz | 9 | 4 | 8:27 | 699:816 |
14 | MKS Będzin | 9 | 3 | 10:26 | 800:855 |
punktacja
|
8. kolejka: 30-11-2019
gospodarz | gość | wynik | wyniki setów | |
---|---|---|---|---|
30-11-2019 20:30 | Ślepsk Suwałki | Cuprum Lubin | 0:3 | 12:25, 21:25, 22:25 |
02-12-2019 17:30 | BKS Visła Bydgoszcz | AZS Olsztyn | 2:3 | 25:22, 18:25, 20:25, 27:25, 8:15 |
02-12-2019 20:30 | MKS Będzin | Trefl Gdańsk | 1:3 | 28:30, 25:22, 23:25, 27:29 |
30-11-2019 17:30 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | GKS Katowice | 3:1 | 25:22, 24:26, 25:18, 25:17 |
01-12-2019 20:00 | Verva Warszawa | Resovia Rzeszów | 3:1 | 20:25, 25:22, 25:15, 25:18 |
30-11-2019 14:45 | Jastrzębski Węgiel | Skra Bełchatów | 3:2 | 25:22, 20:25, 17:25, 32:30, 15:13 |
01-12-2019 14:45 | Aluron Virtu Zawiercie | Czarni Radom | 1:3 | 23:25, 19:25, 25:21, 17:25 |
przejdź do kolejki: 7 |
10. kolejka: 14-12-2019
gospodarz | gość | wynik | wyniki setów | |
---|---|---|---|---|
13-12-2019 20:30 | Ślepsk Suwałki | BKS Visła Bydgoszcz | 3:2 | 17:25, 25:18, 25:18, 20:25, 15:8 |
15-12-2019 20:30 | MKS Będzin | Cuprum Lubin | 3:2 | 23:25, 25:23, 23:25, 25:19, 15:13 |
14-12-2019 17:30 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | AZS Olsztyn | 3:1 | 25:21, 25:14, 23:25, 25:14 |
14-12-2019 20:30 | Verva Warszawa | Trefl Gdańsk | 3:0 | 25:23, 25:23, 27:25 |
15-12-2019 14:45 | Resovia Rzeszów | Aluron Virtu Zawiercie | 3:1 | 25:20, 20:25, 25:19, 27:25 |
14-12-2019 14:45 | Jastrzębski Węgiel | GKS Katowice | 3:2 | 20:25, 21:25, 25:20, 25:20, 15:10 |
15-12-2019 17:30 | Czarni Radom | Skra Bełchatów | 1:3 | 19:25, 25:18, 31:33, 22:25 |
tabela po 25. kolejce
miejsce | drużyna | mecze | punkty | sety | małe punkty |
---|---|---|---|---|---|
1 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 24 | 61 | 67:23 | 2155:1943 |
2 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 24 | 59 | 65:24 | 2092:1918 |
3 | PGE Skra Bełchatów | 24 | 50 | 58:32 | 2108:1950 |
4 | Jastrzębski Węgiel | 24 | 48 | 54:34 | 2068:1882 |
5 | Trefl Gdańsk | 25 | 41 | 52:44 | 2183:2138 |
6 | GKS Katowice | 24 | 35 | 50:54 | 2298:2280 |
7 | Cerrad Enea Czarni Radom | 23 | 32 | 44:48 | 2055:2096 |
8 | Indykpol AZS Olsztyn | 24 | 31 | 46:51 | 2157:2181 |
9 | MKS Ślepsk Malow Suwałki | 24 | 31 | 41:52 | 2118:2135 |
10 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 24 | 27 | 36:54 | 1993:2067 |
11 | MKS Będzin | 24 | 26 | 40:56 | 2125:2199 |
12 | Cuprum Lubin | 24 | 25 | 36:55 | 1934:2073 |
13 | Asseco Resovia Rzeszów | 24 | 23 | 35:59 | 1974:2133 |
14 | BKS Visła Bydgoszcz | 24 | 15 | 29:67 | 1960:2225 |
punktacja
|