Ligi polskie>sezon 2019/2020>PlusLiga > runda zasadnicza
O miejscu w tabeli decydują kolejno: zdobyte punkty, liczba wygranych meczów, stosunek setów wygranych do przegranych, stosunek małych punktów zdobytych do straconych, bezpośredni mecz między drużynami.
Play-off: Zespoły z miejsc 1-8 zagrają w play-off do 2 zwycięstw( 1-8; 2-7; 3-6; 4-5). Finały i mecze o 3. miejsce do 3 zwycięstw.
Mecze o miejsca 9-12: Zespoły z miejsc 9-10 i 11-12 zagrają dwumecz o miejsca 9-10 i 11-12. (w przypadku wyniku 1:1, o zwycięstwie zdecyduje „złoty set”)
Miejsce 13: Zespół, który zakończy rundę zasadniczą na 13, miejscu, zostanie na nim sklasyfikowana na koniec sezonu
Spadek z ligi: Zespół, który zakończy rundę zasadniczą na 14. miejscu, opuszcza PlusLigę i w sezonie 2020/21 zagra w I lidze.
z powodu pandemii koronawirusa w sezonie 2019/2020 rozgrywki zostały przerwane
7. kolejka: 27-11-2019
gospodarz | gość | wynik | wyniki setów | |
---|---|---|---|---|
26-11-2019 17:30 | Aluron Virtu Zawiercie | Ślepsk Suwałki | 3:0 | 25:22, 25:22, 25:23 |
27-11-2019 18:00 | Czarni Radom | Jastrzębski Węgiel | 1:3 | 19:25, 27:25, 18:25, 23:25 |
27-11-2019 17:30 | Resovia Rzeszów | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2:3 | 26:28, 23:25, 25:23, 25:23, 11:15 |
27-11-2019 20:30 | Skra Bełchatów | Verva Warszawa | 3:1 | 25:23, 21:25, 25:22, 25:20 |
27-11-2019 18:00 | GKS Katowice | MKS Będzin | 3:1 | 25:21, 23:25, 25:22, 27:25 |
27-11-2019 19:00 | Trefl Gdańsk | BKS Visła Bydgoszcz | 3:2 | 25:20, 27:29, 25:18, 17:25, 15:13 |
27-11-2019 18:00 | AZS Olsztyn | Cuprum Lubin | 3:1 | 29:31, 25:16, 25:20, 25:15 |
przejdź do kolejki: 6 | przejdź do kolejki: 8 |
tabela po 7. kolejce
miejsce | drużyna | mecze | punkty | sety | małe punkty |
---|---|---|---|---|---|
1 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 7 | 20 | 21:4 | 620:564 |
2 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 7 | 17 | 19:7 | 606:559 |
3 | Jastrzębski Węgiel | 7 | 15 | 15:7 | 521:463 |
4 | PGE Skra Bełchatów | 7 | 15 | 17:11 | 637:612 |
5 | Indykpol AZS Olsztyn | 7 | 13 | 17:13 | 686:657 |
6 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 7 | 12 | 15:13 | 631:623 |
7 | Trefl Gdańsk | 7 | 11 | 16:14 | 669:667 |
8 | GKS Katowice | 7 | 11 | 17:17 | 731:720 |
9 | Asseco Resovia Rzeszów | 7 | 10 | 15:15 | 648:653 |
10 | MKS Ślepsk Malow Suwałki | 7 | 8 | 11:16 | 617:614 |
11 | Cerrad Enea Czarni Radom | 7 | 6 | 10:17 | 581:617 |
12 | Cuprum Lubin | 7 | 5 | 10:19 | 594:660 |
13 | BKS Visła Bydgoszcz | 7 | 3 | 6:21 | 546:629 |
14 | MKS Będzin | 7 | 1 | 6:21 | 594:643 |
punktacja
|
6. kolejka: 23-11-2019
gospodarz | gość | wynik | wyniki setów | |
---|---|---|---|---|
23-11-2019 14:45 | Ślepsk Suwałki | AZS Olsztyn | 3:1 | 25:20, 25:19, 23:25, 27:25 |
24-11-2019 17:30 | Cuprum Lubin | Trefl Gdańsk | 0:3 | 27:29, 19:25, 19:25 |
23-11-2019 17:30 | BKS Visła Bydgoszcz | GKS Katowice | 2:3 | 25:22, 25:18, 22:25, 18:25, 12:15 |
12-12-2019 20:30 | MKS Będzin | Resovia Rzeszów | 2:3 | 25:17, 17:25, 19:25, 25:20, 13:15 |
24-11-2019 14:45 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | Skra Bełchatów | 3:0 | 25:22, 25:22, 25:18 |
24-11-2019 20:30 | Verva Warszawa | Czarni Radom | 3:0 | 25:22, 25:20, 25:22 |
22-11-2019 20:30 | Jastrzębski Węgiel | Aluron Virtu Zawiercie | 3:0 | 25:15, 26:24, 25:13 |
przejdź do kolejki: 5 |
8. kolejka: 30-11-2019
gospodarz | gość | wynik | wyniki setów | |
---|---|---|---|---|
30-11-2019 20:30 | Ślepsk Suwałki | Cuprum Lubin | 0:3 | 12:25, 21:25, 22:25 |
02-12-2019 17:30 | BKS Visła Bydgoszcz | AZS Olsztyn | 2:3 | 25:22, 18:25, 20:25, 27:25, 8:15 |
02-12-2019 20:30 | MKS Będzin | Trefl Gdańsk | 1:3 | 28:30, 25:22, 23:25, 27:29 |
30-11-2019 17:30 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | GKS Katowice | 3:1 | 25:22, 24:26, 25:18, 25:17 |
01-12-2019 20:00 | Verva Warszawa | Resovia Rzeszów | 3:1 | 20:25, 25:22, 25:15, 25:18 |
30-11-2019 14:45 | Jastrzębski Węgiel | Skra Bełchatów | 3:2 | 25:22, 20:25, 17:25, 32:30, 15:13 |
01-12-2019 14:45 | Aluron Virtu Zawiercie | Czarni Radom | 1:3 | 23:25, 19:25, 25:21, 17:25 |
tabela po 25. kolejce
miejsce | drużyna | mecze | punkty | sety | małe punkty |
---|---|---|---|---|---|
1 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 24 | 61 | 67:23 | 2155:1943 |
2 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 24 | 59 | 65:24 | 2092:1918 |
3 | PGE Skra Bełchatów | 24 | 50 | 58:32 | 2108:1950 |
4 | Jastrzębski Węgiel | 24 | 48 | 54:34 | 2068:1882 |
5 | Trefl Gdańsk | 25 | 41 | 52:44 | 2183:2138 |
6 | GKS Katowice | 24 | 35 | 50:54 | 2298:2280 |
7 | Cerrad Enea Czarni Radom | 23 | 32 | 44:48 | 2055:2096 |
8 | Indykpol AZS Olsztyn | 24 | 31 | 46:51 | 2157:2181 |
9 | MKS Ślepsk Malow Suwałki | 24 | 31 | 41:52 | 2118:2135 |
10 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 24 | 27 | 36:54 | 1993:2067 |
11 | MKS Będzin | 24 | 26 | 40:56 | 2125:2199 |
12 | Cuprum Lubin | 24 | 25 | 36:55 | 1934:2073 |
13 | Asseco Resovia Rzeszów | 24 | 23 | 35:59 | 1974:2133 |
14 | BKS Visła Bydgoszcz | 24 | 15 | 29:67 | 1960:2225 |
punktacja
|