Ligi polskie>sezon 2019/2020>PlusLiga > runda zasadnicza
O miejscu w tabeli decydują kolejno: zdobyte punkty, liczba wygranych meczów, stosunek setów wygranych do przegranych, stosunek małych punktów zdobytych do straconych, bezpośredni mecz między drużynami.
Play-off: Zespoły z miejsc 1-8 zagrają w play-off do 2 zwycięstw( 1-8; 2-7; 3-6; 4-5). Finały i mecze o 3. miejsce do 3 zwycięstw.
Mecze o miejsca 9-12: Zespoły z miejsc 9-10 i 11-12 zagrają dwumecz o miejsca 9-10 i 11-12. (w przypadku wyniku 1:1, o zwycięstwie zdecyduje „złoty set”)
Miejsce 13: Zespół, który zakończy rundę zasadniczą na 13, miejscu, zostanie na nim sklasyfikowana na koniec sezonu
Spadek z ligi: Zespół, który zakończy rundę zasadniczą na 14. miejscu, opuszcza PlusLigę i w sezonie 2020/21 zagra w I lidze.
z powodu pandemii koronawirusa w sezonie 2019/2020 rozgrywki zostały przerwane
8. kolejka: 30-11-2019
gospodarz | gość | wynik | wyniki setów | |
---|---|---|---|---|
30-11-2019 20:30 | Ślepsk Suwałki | Cuprum Lubin | 0:3 | 12:25, 21:25, 22:25 |
02-12-2019 17:30 | BKS Visła Bydgoszcz | AZS Olsztyn | 2:3 | 25:22, 18:25, 20:25, 27:25, 8:15 |
02-12-2019 20:30 | MKS Będzin | Trefl Gdańsk | 1:3 | 28:30, 25:22, 23:25, 27:29 |
30-11-2019 17:30 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | GKS Katowice | 3:1 | 25:22, 24:26, 25:18, 25:17 |
01-12-2019 20:00 | Verva Warszawa | Resovia Rzeszów | 3:1 | 20:25, 25:22, 25:15, 25:18 |
30-11-2019 14:45 | Jastrzębski Węgiel | Skra Bełchatów | 3:2 | 25:22, 20:25, 17:25, 32:30, 15:13 |
01-12-2019 14:45 | Aluron Virtu Zawiercie | Czarni Radom | 1:3 | 23:25, 19:25, 25:21, 17:25 |
przejdź do kolejki: 7 | przejdź do kolejki: 9 |
tabela po 8. kolejce
miejsce | drużyna | mecze | punkty | sety | małe punkty |
---|---|---|---|---|---|
1 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 8 | 23 | 24:5 | 719:647 |
2 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 8 | 20 | 22:8 | 701:639 |
3 | Jastrzębski Węgiel | 8 | 17 | 18:9 | 630:578 |
4 | PGE Skra Bełchatów | 8 | 16 | 19:14 | 752:721 |
5 | Indykpol AZS Olsztyn | 8 | 15 | 20:15 | 798:755 |
6 | Trefl Gdańsk | 8 | 14 | 19:15 | 775:770 |
7 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 8 | 12 | 16:16 | 715:719 |
8 | GKS Katowice | 8 | 11 | 18:20 | 814:819 |
9 | Asseco Resovia Rzeszów | 8 | 10 | 16:18 | 728:748 |
10 | Cerrad Enea Czarni Radom | 8 | 9 | 13:18 | 677:701 |
11 | Cuprum Lubin | 8 | 8 | 13:19 | 669:715 |
12 | MKS Ślepsk Malow Suwałki | 8 | 8 | 11:19 | 672:689 |
13 | BKS Visła Bydgoszcz | 8 | 4 | 8:24 | 644:741 |
14 | MKS Będzin | 8 | 1 | 7:24 | 697:749 |
punktacja
|
7. kolejka: 27-11-2019
gospodarz | gość | wynik | wyniki setów | |
---|---|---|---|---|
26-11-2019 17:30 | Aluron Virtu Zawiercie | Ślepsk Suwałki | 3:0 | 25:22, 25:22, 25:23 |
27-11-2019 18:00 | Czarni Radom | Jastrzębski Węgiel | 1:3 | 19:25, 27:25, 18:25, 23:25 |
27-11-2019 17:30 | Resovia Rzeszów | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 2:3 | 26:28, 23:25, 25:23, 25:23, 11:15 |
27-11-2019 20:30 | Skra Bełchatów | Verva Warszawa | 3:1 | 25:23, 21:25, 25:22, 25:20 |
27-11-2019 18:00 | GKS Katowice | MKS Będzin | 3:1 | 25:21, 23:25, 25:22, 27:25 |
27-11-2019 19:00 | Trefl Gdańsk | BKS Visła Bydgoszcz | 3:2 | 25:20, 27:29, 25:18, 17:25, 15:13 |
27-11-2019 18:00 | AZS Olsztyn | Cuprum Lubin | 3:1 | 29:31, 25:16, 25:20, 25:15 |
przejdź do kolejki: 6 |
9. kolejka: 07-12-2019
gospodarz | gość | wynik | wyniki setów | |
---|---|---|---|---|
07-12-2019 20:30 | Czarni Radom | Ślepsk Suwałki | 2:3 | 18:25, 25:20, 25:23, 18:25, 7:15 |
08-12-2019 14:45 | Skra Bełchatów | Aluron Virtu Zawiercie | 3:0 | 25:21, 25:17, 25:20 |
07-12-2019 14:45 | GKS Katowice | Verva Warszawa | 2:3 | 23:25, 25:21, 28:26, 23:25, 14:16 |
06-12-2019 20:30 | Resovia Rzeszów | Jastrzębski Węgiel | 0:3 | 12:25, 20:25, 15:25 |
08-12-2019 12:30 | Trefl Gdańsk | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1:3 | 23:25, 25:19, 34:36, 17:25 |
07-12-2019 17:30 | AZS Olsztyn | MKS Będzin | 2:3 | 25:23, 22:25, 25:15, 21:25, 13:15 |
06-12-2019 17:30 | Cuprum Lubin | BKS Visła Bydgoszcz | 3:0 | 25:19, 25:16, 25:20 |
tabela po 25. kolejce
miejsce | drużyna | mecze | punkty | sety | małe punkty |
---|---|---|---|---|---|
1 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 24 | 61 | 67:23 | 2155:1943 |
2 | Verva Warszawa Orlen Paliwa | 24 | 59 | 65:24 | 2092:1918 |
3 | PGE Skra Bełchatów | 24 | 50 | 58:32 | 2108:1950 |
4 | Jastrzębski Węgiel | 24 | 48 | 54:34 | 2068:1882 |
5 | Trefl Gdańsk | 25 | 41 | 52:44 | 2183:2138 |
6 | GKS Katowice | 24 | 35 | 50:54 | 2298:2280 |
7 | Cerrad Enea Czarni Radom | 23 | 32 | 44:48 | 2055:2096 |
8 | Indykpol AZS Olsztyn | 24 | 31 | 46:51 | 2157:2181 |
9 | MKS Ślepsk Malow Suwałki | 24 | 31 | 41:52 | 2118:2135 |
10 | Aluron Virtu CMC Zawiercie | 24 | 27 | 36:54 | 1993:2067 |
11 | MKS Będzin | 24 | 26 | 40:56 | 2125:2199 |
12 | Cuprum Lubin | 24 | 25 | 36:55 | 1934:2073 |
13 | Asseco Resovia Rzeszów | 24 | 23 | 35:59 | 1974:2133 |
14 | BKS Visła Bydgoszcz | 24 | 15 | 29:67 | 1960:2225 |
punktacja
|